Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení špalety

Tak, rekonstrukce o malinký kousek pokročila, okna jsou na místě, takže přijde další serie dotazů O:-). Snad mě tu za to neukamenujete.

Část domu se bude zateplovat, a část být zateplena být nemůže. Myslím si ale, že špalety bych měl zateplit, když bych to nechal holé, myslím si, že bych snížil o hodně efekt těch nových oken.

Něco jsem si našel a namaloval, takže prosím o schválení:

[http://kutilska.poradna.net/file/view/2152-okno-pn g]

Jakým způsobem to lepit, musí být podklad dokonale rovný, nebo se to dává přímo do lepidla? Mezi EPS a parapety nějaké lepidlo, nebo to může být přímo?

Na zdech a překladu na polystyren perlinku a pak omítka? Jsem dost omezený prostorem, takže bych i řešení uvítal co nejužší (takže se bude šetřit asi na EPS).

Nebo nějaké jiné řešení?

JR, vysi myslíte že se odborníci shodnou? Určitě ne, zrovna tak laicky. Vy si musíte vybrat, komu uvěříte jak to zdůvodňuje.
Někdy je to těžké...
Třeba perlinka pod parapetem, můj názor, je tam zbytečná, včetně lepidla, které přinese jen problémy s tepelným mostem.
Zkuste přilepit parapet přímo na poliš. Co se stane?

Ještě Mistr pan Šubrt...
http://www.pasivnidomy.cz/detail/det-08-okno-v-mis te-parapetu-etics-osazeni-do-roviny-ti2.html

JR, jasně že nemáte pasivní dům, ale taky nemáte energeticky nevýhodný domek. Můžete si vybrat, zdali se přiblížíte na tu, nebo druhou stranu tepelné pohody...

Já navrhuji schovat rám okna ze 2/3 do poliše, parapet zasunout do drážky spodního okna jen 5mm a dát co nejvíce polyše pod parapet.

Jsou i jiní, kteří řeknou, že si připlatili za barevný rám, tak proč ho schovávat...
vy si vyberete co Vám vyhovuje.

S tímto postupem zhruba souhlasím, mě šlo ale o detaily :-/ případné folie, dilatační lišty a v neposlední řadě úpravy povrchů, teď mám okna osazená v otvorech po předchozích oknech, které rozhodně nejsou rovné ani homogenní. Mám to zednicky dorovnat a na to lepit filie (jestli vůbec lepit) a dávat do Lepidla polysteren, nebo zkoušet dávat folie na nerovný povrch?

JR, pokud použijete na zapravení polyš tak, že překryjete rám okna, pak jsou venkovní difuzní pásky zbytečné. Nic tam neudělají. Zevnitř doporučuji taky polyš, co nejvíce, až k pantům. Pak i tam je parotěsná páska zbytečná. (nahradí jí polyš).
Zednicky bych to neupravoval, tužkou bych na rám označil 2/3, přilepil Apu lištu s perlinkou, vyměřil kolik je třeba EPS a po odzkoušení nalepil pěnou.

Samozřejmě je i desítka jiných postupů.