Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Kde sehnat suchý led - levně

Ahoj, sháním suchý led. Našel jsem ho v některých e-shopech, ale prodává se ho velké množství + cena dopravy je taky velká. Nepotřebuji ani 1 kg a zaplatím skoro 500 Kč, to je hrůza. Nevíte o něčem, kde by se to dalo sehnat levněji?

Suchý led seženeš tam, kde se používá CO2 - tedy např v pivovarech sodovkárnách a podobně.Dělá se tak, že se nechá vysněžit CO2 do dvou jutových pytlů navlíklých na sebe, aby to líp izolovalo. Pak to vydrží cca dva dny než se odpaří, musí se hodně zdupat. Jinak mám pocit, že ho lisovaný prodává např. Linde. A bacha má to skoro -80 stupňů, dělá to omrzliny jedna báseň.

Byl bych v klidu, právě proto českou poštu už skoro nikdo nevyužívá. Je drahá a ještě si klade nesmyslné podmínky. A trvá jí to dlouho. Divím se, že vůbec ještě existuje. V práci používáme tři různé dopravce a kdykoli potřebujeme suchý led, stačí zavolat výrobci a dopravci a maximálně druhý den ráno máme bedny složený na příjmu.

Pošta má furt něco do sebe. Při posílání balíků má jednu obrovskou výhodu v tom, že když mě nechytí doma, nechají to ležet u sebe na pobočce. Zatímco PPL a podobní sráči dají příjemci rozptyl 4 hodin a pak ještě držkujou, když si dovolíš nebýt doma.

Kecáš pěkný nesmysli. Na co mi je balík na pobočce, já si to objednal domů. PPL ti zavolá v kolik cca přijedou. Nejsi doma? No a co, domluvíš se, že jsi o 30km jinde na melouchu, ať ti to hoděj tam, v čem je problém? Dostanu to do ruky a nemusím pro to letět jak idiot na poštu. Ono totiž poště nic jinýho nezbývá. Doručujou dopoledne, kdy je každej v práci. Taky dobrá debilita.

Doručujou dopoledne, kdy je každej v práci. Taky dobrá debilita.

Jako jakejkoli jinej doručovatel! Osobně se teda raději stavim po cestě dom na poště, než balík několik hodin někde honit a ještě řešit telefony. Mimochodem i u PPL a TopTransu jsem balíky několikrát vybíral na centrále. Ještě, že mam i ty při cestě :-).

Ty jo, no tak DPD to je smrt. Z ničeho nic se bez výstrahy v poledne objeví u vás doma a hodí ti do schránky lísteček, že vás nezastihli a že příští doručení bude zítra v jedenáct dopoledne. To si přečtete v pět odpoledne, až přijdete z práce. Tak tam zavoláte, že to chcete změnit, jenomže to už je pozdě, řidič má váš balík v autě a už je doma a nekomunikuje. Takže na druhý den se opakuje totéž, třetí pokus není v podmínkách, takže vám to milostivě nechají na centrále asi týden, jinak to posílají zpátky. Tak například pro Prahu je centrála někde na Kladensku, takže si tam můžete těch minimálně 30 km v jejich blbé pracovní době zajet. Opravdu služba k pomilování. Navíc DPD přebírá automaticky všechny zásilky francouzské pošty, obětavě je přečísluje, takže se v tom ani prase nevyzná.

Já bych k tomu suchýmu ledu v poště dodal zajímavou příhodu od nás z práce. U nás je suchý led celkem dostupný a jeden IT technik toho zneužil a místo reklamovaného notebooku obchodního ředitele poslal na opravu kostku suchého ledu o hmotnosti notebooku a notebook ukradl. Neposílal to tedy přes Českou Poštu, ale DHL. Balík zvážili, vše bylo Ok. Akorát že na servisní středisko dorazila místo notebooku prázdná papírová krabice. Celkem záhada, na kterou se přišlo v době, kdy tam dotyčný již nepracoval a celkem si tedy přivydělal, spíše přinakradl....