Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nerostou ředkvičky

Dobrý den,
snažím se marně vypěstovat venku na záhonu ředkvičky, vždy jen vyrazí listy a v podstatě ne pod nimi nerozvíjí žádné plody. To samé platí o cibuli. myslíte, že je třeba nějakého hnojení?
Děkuji za odpověď

Potkal jsem jedou kamaráda, stěžoval si, jak mu na zahradě vůbec nic neroste, ani zelenina, ani stromky atd.
- Jakže, chceš mi říci, že když něco zasadíš, tak ti to nevyroste? Táži se udiveně. Přítel protáhnul:
- Nóóóóóó, když zasadíš....

Ale fůj, pánové. Hlínu mají kamnáři, cihláři nebo sochaři. Zahradník má vždy zem nebo půdu!

Těžká jílovitá půda, ta dělá z mrkve špunty na flašky. Ocásky je zase čerstvě vyhnojená - mrkev nesnáší čerstvé hnojení. Je třeba také ředkvičky a mrkev vyjednotit tak na vzdálenost tří až pěti centimetrů, aby to mělo prostor na přibývání. Tak mizernou půdu jsem ještě neviděl, aby tam ani ředkvičky nefungovaly. Jestli máš jílovitou těžkou půdu, co při suchu zkamení na beton, tak to chce nechat navézt fůru rašeliny nebo rybničního bahna a rigolováním zapravit do země. Též hojnou zálivku.

Opět mi to připomělo jednoho souseda. Ten si dal přivést na zahradu Tatru rybničního bahna. My všichni za týden posekali tři centimetry vyrostlé trávy, on půl metru. A ještě mu tam rostl žabinec!