Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Meruňka

Dobrý den,
již pět let mám zasazenu meruňku, která vždy v polovině dubna vykvete, ovšem během několika dnů listy postupně hnědnou a opadají a ještě jsem neměl ani jeden plod. Můžete mi poradit, případně navrhnout řešení? Bydlím v Podolí v Praze.
Děkuji

v polovině dubna je to brzy, ještě nevylétly včely a květy zřejmě normálně odkvetou, okvětní lístky zhnědnou a opadají.
Podívejte se na sousední meruňky, kdy kvetou a jakou mají polohu. Pokud je stromek na teplé, osluněné jižní straně domu, může kvést brzo a nemá vhodné opylovače.
Meruňky také potřebují vápnitou půdu, nemáte ji vysazenou na nějaké navážce? V Podolí by měly být vápence.

Meruňka se nestříhá. Po vysazení se upraví na požadovaný (obvykle kotlovitý, otevřený) tvar korunky a pak už roste sama. Pokud by se měla ještě stříhat tak po odplození a ještě jen vyjímečně. Hrozí klejotok. I suché větve většinou odpadnou samy a není třeba je stříhat.