Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký rezistor?

Zdravím,
Vyměnil jsem 10-ti watové blinkry za 1 watové, nevíte jak si spočítat odpor, který by odebíral těch zbývajících 9watů? Předem děkuju :-)

7,5ohm je moc nizka hodnota ak to je paralelny odpor (a seriovy nema zmysel). 7,5 ohm by zral 2 ampere t.j. 24W to by sa rozzhavilo na 200stupnov a pripadne aj nieco zacalo horet :)
Paralelny odpor ak je vobec nutny zavisi od toho jak je robeny ten prerusovac. Ked chce aby mu nieco zralo 9W tak nejaky 15-22ohm ale to tam potom mal dat rovno 10W ziarovku nechapem jaky ma vyznam aby mu tam 9W zhavilo na odpore (nehovoriac o tom ze 10W odpor je dost velka krava). Na to aby fungoval prerusovac by mohol stacit odpor omnoho vyssi napr. 100ohm, ale zavisi od auta.