Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava pračky - kdo má zkušenost?

Dobrý den, porouchala se nám pračka plněná shora. Po odkrytování jsem zjistil, že motor otáčí bubnem jen občas, protáčí se to. Cena opravy s rozebráním celé pračky a s vyměnou obou přírub a obou ložisek prý již od 4.500,- Kč - říká servis praček. Takže než se do toho pustím sám, má prosím někdo zkušenost, kdo už to dělal, s tím, co mě čeká? Nebo by mi poradil postup? Za každou dobrou radu předem děkuji.

Jen pro ujasnění termitů. Řemenicí se zove kolečko nasazené na hřídeli, jež je v tomto případě součástí bubnu pračky. toto kolečko bývá zhusta zajištěno proti protáčení klínkem, šroubem, či přímo tvarováním hřídele do tisícihranu, či plošky kde řemenice má tyto úpravy zrcadlově. V daném případě zřejmě bude utajená pracka potřebovat zjistit, co se uvolnilo a pak dát klínek, či utáhnout šroub. V televizi právě byla věštkyně, která by mi řekla o jakou značku a typ se jedná, ale chce 70/min.:-D