Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zápach na dně květináče

Ahoj, je normální,když substrát (koupenej-rašelina-pro pokojové rostliny)na dně v květináčí po nějak době páchne jakoby humusem? Nikde žádná plíseň nic. Jestli se tím aktivuje ten kůrový humus, který je tam napsán na obale, nebo mi to prostě pomalu hnije. Kořínky mají taky silný odér.

Kompost dělá dnes kdekdo, protože dotace a např. u Kladna je firma, která vyrábí rašelinu. Z toho ovšem plyne, že to není rašelina z rašeliniště, ale jakási imitace. A výsledkem je, že si zahrádkáři radí na zahrada.cz, který substrát koupit a který je ee. Takže ee už máte, zkuste jiný.