Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alkohol v krvi?

Ahoj všem,
mám takový malý problém.
Dnes se naskytla zvláštní příležitost (narození dítěte) a dal jsem s kamarády pár piv - 5x 11° Kozel. Jenže, zítra mě čeká služební cesta a to jsem si v tu chvíli vůbec neuvědomil. Vypil jsem se je v 18:00 Až 20:00 hodin. Zítra bych měl vyjíždět v 6:30 ráno. Našel jsem si tedy na netu alkohol kalkulačku a zjistil jsem že bych měl vyjíždět nejdříve v 9:00 - to bych měl být na nule.
Hned jsem si šel tedy zaběhat (cca 2km, vypil jsem litr vody, najedl jsem se a vykoupal). A nyní doufám, že když mě ráno náhodou chytnou páni soudruzi, tak nic nenadýchám.

Přijít o řidičák opravdu nechci. To by mě stálo opravdu hodně peněz a proto se ptám. Co by jste dělali vy?

Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Vesničan...

Nepises kolko mas kg, co je najpodstatnejsi udaj. Samozrejme dolezity je aj metabolizmus a pitim vody podla mna podporis vylucovanie alkoholu z krvi rychlejsim tempom, takze nerobis zle. Vplyv fyzickej namahy je diskutabilny, nicmenej potenie nie je urcite tiez na skodu.
Podla mojich praktickych skusenosti uz rano nebudes mat v krvi nic ak vazis aspon 75kg.

Jediné co dokáže z těla odstranit alkohol jsou játra. Pití vody a čehokoliv jiného nemá smysl, ledviny přebytečnou vodu vyloučí, ale alkohol jimi neprojde. Taktéž pot obsahuje vodu a trochu soli, ale žádný alkohol. Ledviny ani potní žlázky na tuto funkci nejsou uzpůsobeny. Naopak "diskutabilní" vliv fyzické námahy určitý vliv má. Zvýšením námahy se nastartuje výkonnější metabolismus jater, aby byly schopny zvýšenou námahu pokrýt a tímto zvýšeným metabolismem se částečně urychlí i tvorba enzymů, odbourávajících alkohol.
Důvod, proč se alkohol nevyloučí ledvinami ani potem? Alkohol svým složením je organismem považován za potravinu.
Také se jeho rozložením v organismu uvolní energie. Proto ho organismus metabolisuje, zrovna tak jako třeba cukr.
Kdyby podobné látky vylučovaly ledviny byly by to pro tělo velké ztráty.
To jaké účinky má alkohol na člověka, je ovšem jev vedlejší.;-)

Trosku kecas. Bol si niekedy v miestnosti s clovekom pdo vplyvom alkoholu? Alkohol je citit vsade, pretoze sa vylucuje z tela potom, to je jednoznacne.
Pravdu mas v tom, ze alkohol sa spracovava hlavne pecienkou (jatra), ale uz si zabudol, ze taktiez v zaludku, pankrease a dokonca aj v mozgu.
Ono je to cele komplikovane, nakoniec o alkohole existuje mrte vedeckych studii a jednoznacny zaver zatial neodznel, pretoze cele vylucovanie zavisi od mnohych faktorov.
Sedliackou logikou tvrdim, ze voda pomoze, pretoze oblicky su obycajny filter a ked zvysim vykon filtra, zvysim aj jeho "vytaznost".
Ked uz nic ine voda je vybornym pomocnikom na opicu, nie raz ma zachranila od bolehlavu na druhy den.