Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké čerpadlo do studny

zdravím,
Máme novou studnu,
skruže průměr 1m, 5 skruží, voda je do 2 skruží (vodní sloupec 2 metry)

mám zdřívějška kalové "čerpadlo" EXTOL CRAFT 414121 400W

technické parametry:
http://cerpadla.heureka.cz/extol-craft-414121-400w /galerie/

toto čerpadlo mám zapojené na 1" hadici, při ústí studny (tzn. hadice cca 5m) to teče poměrně silným proudem. pokud to dále zapojím na 1/2" hadici délky 30m tak už to při zemi jen kape, ve výšce stojícího kropícího muže to neteče vůbec.

Potřebuji zalévat zahrádku, rozprašovat 30m hadici trávník a dále plnit jumbo - hrdlo je ve výšce cca 1,5m

Vydatnost study zatím nevím, pokud jsem zapojil 5m 1" hadici od čerpadla, k tomu připojil 5m 1/2" hadici a 3 hodiny v kuse čerpal nesnížila se hladina ani o 1cm. (nevím nakolik je to vypovídající). Proutkohledač i později kopáč studny tvrdili že vody je tady spoustu.

jaké čerpadlo doporučíte?
Chtěl bych pokud možno jen ponorné čerpadlo, žádné vodárny nic takového. Nehledám profesionální a drahé zařízení, stačí mi asi nějaké hobby. díky

Také mě to zajímá a nechci otevírat nové vlákno. Nemám u studny možnost připojení 230 V. Jaký je Váš názor na toto benzínové čerpadlo?
Toto jsou údaje dodavatele, fotku přikládám.
Výkon čerpadla - 200 l / min
Výška - 30m
Maximální sací hloubka - 8 m
Motor - jednoválcový, čtyřtaktní, vzduchem chlazený
Průměr vstupu a výstupu - 1 "
Výkon motoru- 2 km
Startování motoru - manuál
Palivo - benzin
Spotřeba paliva - 0,8 l / h
Hmotnost - 12 kg