Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrh krbu vs. spotřeba materiálu?

Zdravím, stáhl jsem si SketchUp a načrtl si zhruba krb s udírnou, viz. přiložený soubor. Vše, co je vyznačeno jako cihlové, bych rád ze šamotových cihel (245x120x65).

Mám dva dotazy:

1) Jak podle tohoto nákresu co nejpřesněji spočítat potřebné množství cihel? Nějak si nedokážu představit ty vnitřní zákoutí, klenby apod.

2) Na co si dát pozor při stavbě krbu s udírnou? Uvítám jakékoli tipy, rady.

Díky všem.

O SketchUpu se tu už několikrát psalo, takže předpokládám, že tu je dost lidí, co to už nainstalované mají... Spočítat si plochu rovné zdi samozřejmě zvládnu.

Jasně jsem psal, že mi jde o vnitřní stavbu a klenby. S tím nemám žádné zkušenosti, takže těžko něco takového spočítám...