Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem malá záhradná kaskáda z vodou

zdravím všetkých ...

... potrebujem nieco poradit ,alebo pripadne ma zaujíma vas názor , zohnal som starú litinovú vanu , myslíte , ze by sa dala vyuzit na založenie malej kaskády z vodou , vo vani by bolo cerpadlo , vana by bola zakopaná v zemi a naplená strkom a zapracovaná do terenú , nad vanou by bola kamenná kaskáda, odkial by voda stekala zpet do vane , co si o tom myslíte ???

[http://img69.imageshack.us/img69/3571/p1010149ox.j  pg]

[http://img202.imageshack.us/img202/7577/p1010146n.  jpg]

Myslím si že proč ne. Horní okraj vany bych obložil nějakými kameny, aby nebyl vidět. Ale vanu nezakrýval štěrkem, nechal bych viditelnou hladinu, aby vzniklo jakési minijezírko. Vnitřní plochu bych zamaskoval kameny, na boky třeba nalepením. Okolo rostliny jako na obrázku, vodu bych nechal stékat po vytvořené skalce jako malý vodopád.
Na hladině by mohla být nějaká rostlina v plovoucím květináči.
Při tomto řešení, kdy ve vodě nebudou ryby a rostliny, bych vodu ošetřil chemicky, aby se předešlo starostem s nežádoucí vegetací, jako řasy a voda byla čistá. Proti napadání nečistot bych vodní okruh vybavil jednoduchou filtrací, třeba kartuší používanou v malých bazénech.