Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenost s autobazarem

Zdravím. Zajímalo by mě, jestli má někdo zkušenost s autobazarem Expresscar v Praze na Černém Mostě, jelikož jsem tam našel 1 auto, o které bych měl zájem pro syna, ale je až podezřele levné. Mám pochyby, jestli to není nějaká levárna. Na netu jsem názory na ně skoro nenašel. Děkuju

Jestli máš VIN, podívej se do databází na Netu.
Já kupříkladu (pozdě) zjistil, že můj Yaris, který měl v době koupě najeto 65tkm, byl sice servisován jen v autorizovaných servisech Toyota a to pravidelně, nicméně při poslední návštěvě servisu měl natočeno 171tkm a následně se zjevil v bazaru s těmi 65tkm.
Ne že bych to řešil - za tu cenu mi bylo jasné, že 65tkm je blbost. Reálný stav byl dobrý. Spíš mě mrzí, že jsem si to nezjistil dřív a trochu bazaristu nepodusil, mohla být sleva.

Tak jsem si požádal o VIN kód, a zatím na stránkách www.fordzona.sk , mi vyjelo toto:

Fiesta/Fusion 2002
3 Dveřový Sedan
Série 20
Duratec 8V 1.3 EFI (58PS)
5rychl. manuální - B5/IB5
LHD FWD
4.06
Emisní stupen IV
Mauální Klimatizace
(+)"D"
Černá Panther (met)
Kyoto / Pewter/Ebony

prva registracia: 29-06-2006

diagnosticke zaznamy - stav km:
bez zaznamov

zarucne opravy - stav km:
02-APR-2007...6.743 km

a výbavu...

Oni uvádějí r.v. 2007 .

P.S.: Poradil byste někdo, kde za poplatek nechat nejlépe zkontrolovat VIN kod ?

Někdy se jako rok výroby uvádí rok prvního uvedení do provozu. Pokud to auto je v pěkném stavu, nevyluzuje "divné" zvuky a za tu cenu, tak proč ne.
Mít připravenou částku kolem 10000,- na povinné výměny olejů, rozvoďáku (pokud ho má) a kontrolu v servisu. A tam by měli na vše přijít.
Se stočenýma km souhlasím, ale to není podstatné. Někdy je lepší auto které má 200 000km než neudržovaná popelnice se 100 000km. Podle fotek byl asi trochu ťuknutý předek - ten nárazník nějak špatně sedí - pokud je to udělané dobře, tak proč ne.
Poud je to opravdu to auto, které je v papírech :-), a to se stává, ale převařený kus karoserie pozná jen šikula. A vinko není jen na jednom místě. Rok výroby je ještě zakodovaný v čísle na skle. Novější bývá po opravě. A nebo někoho kdo je fanda do Fordů a pozná, že kus auta pochází z jiného roku výroby nebo z jiného modelu.