Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Začátky slaboproudu- co,kde pořídit ?

Ahojte. Potřeboval bych se trošku lépe orientovat v oblasti slaboproudařiny. Jde oto že jsem si našel stavebnici MEZ Elektronik 02,kde bych se mohl si myslim ze začatku něco přiučit.Alehodně vidím tzv. "Propojovací pole". Našel jsem si ho,i propojovací drátky ale zajímalo by mě, zda by se nedalo někde sehnat nějaký balení ruzných odporů apod. Takový ty na začátek pač nevím co bych mělnakoupit zvlášt... No a ještě zda někdo poradíte nějakou literaturu o tomto, kde by byli třeba vysvětleny součástky apod... Děkuji moc

Stydím se za sebe... Je to přes rok co jsem sem napsal a skoro nic jsem se nepřiučil. Každopádně na tom trochu pracuju a pustil jsem se do toho v poslední době.

Objednal jsem si mikropájku a stvebnici zesilovače ( http://www.ges.cz/cz/stavebnice-g039-GES07800011.h tml ). Až naskladněj a přijde to, pustím se do toho a poznám, zda na to opravdu jsem. Pájet umím, takže dle mého je to potom už podle šikovnosti a navíc bych se z takových to stavebnic mohl trochu přiučit o teorií různých součástek. Co myslíte ? Navíc miluju hudbu takže těch zesilovačů si potom klidně postavím víc... U mě se to neztratí.

Jinak jsem zkoušel ten simulátor přes javu. Možná kámen urazu je v angličtině. i když se ji učim, u tohoto mě to trochu znervozňuje a navíc nevím co vlastně stavět... Najít si nějaký obvod na internetu ? A zkusit ho postavit ? Naprosto nejlepší by bylo sehnat blízko sebe nějakého elektrikáře který by se mi mohl občas věnovat a aspoň na začátku mne učit co a jak. Kdyby vysvětloval co je k čemu a co děláa... jak se značí a zapojuje...

A ano... chtěl jsem jít na SŠ na slaboproud ale rodiče, hlavně máma, samozřejmě že bych se nikde neuplatnil atd... Moc mě to mrzí, ale už jsem ve druháku na strojařina :(

Tohle je pro manuálně zručné opičky, nenaučíš se z toho nic. Snad máš aspoň z toho elektro zvoleno něco konkrátního, co tě zajímá. Jestli to jsou zesilovače, naučíš se víc čtením na fórech než pájením součástek do předvrtaných desek s nepájivou maskou. Dobré debaty i konstrukce se dají občas objevit na Slovanetu, kvalitní zbytek včetně nejlepší www.diyaudio.com je anglicky. Můžeš si tam popovídat i třeba s Nelsonem Pásem osobně.