Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Normy pro kanalizaci (spád, průměry)

Zdravím,

nevěděl by prosím někdo, jaké jsou normy pro kanalizaci.

Konkrétně:

vnitřní potrubí - průměry, sklon, materiály - ve kterém místě je umístěno sání na střechu

odvod od domu - dešťová spolu s odpadní kanalizací - průměr, sklon, použitý materiál, hloubka, ve které je zakopáno.

Děkuji za informace.

JR.

Vnitřní:
umyvadlo, vana, sprcha, pračka - DN 40
dřez, pračka - DN 50
S každým spojením dvou trubek jít průměr výš, 40 > 50 > 63 > 70 > 100 > 125. Hlavní ležatá kanalizace pod podlahou DN 125 a více.
sklon 3% - 15% (Nepřehánět a držet se raději kolem 3%.)
materiál HT - šedá
Odvětrání kdekoli nad střechou. Pravidla platí jen v případě blízkosti vikýřů. Tam nejméně 1,5 m stranou aby kanál nesmrděl do oken. Odvětrání být nemusí pokud je na kanalizační větvi jen jeden klozet. Místo odvětrání lze použít přisávací klapku. Nemusí se pak řešit izolování potrubí v nevytápěné půdě a prostupy skrze strop a střechu.

Venkovní:
Venkovní tedy kanalizační přípojka? Podle délky a sváděné plochy střechy DN 150 - 200. Počítat s větší dimenzí pro případ přívalu.
sklon opět 3% - 15% (Nepřehánět a držet se raději kolem 3%. Pro samotný dešťák může být i 1% při větším průměru.)
materiál KG - oranžová
hloubka nezámzná, tedy min. 80 cm

Mel jsem taky problem s delkou a sklonem/nezamrznou hloubkou (konec ulice s kanalizaci malo hluboko) - risknul jsem lehce 1,5 az 2 % sklon a od domu to jde jen cca 35 - 40 cm pod terenem a postupne pomalu klesa, a praxe ukazala ze dlouhodobe bez problemu.
Proste nekdo nema prave idealni podminky, musi jit trochu na hranu. Na mensi sklon musi byt roura alespon 200 a vice.