Díky moc, to odvětrání jsem měl namysli v které části rozvodu. V mém konkrétním případě jsou dvě hlavní větvě, které se stékají az na hlavním odtoku.
Pro vykreslení mé (poněkud zapeklité) sitauce obrázek:
Dům je do dvora o patro vyšší než do ulice, tedy spodní patro je z ulice jakoby pod zemí. Bohužel. I celý dvůr je z ulice pod její úrovní, byť ta se směrem napravo svažuje. Výjezd může být tak 1,5 nad nejhlubším místem. Všude jinde okolo jsou sousední pozemky, zpravidla zastavěné. Byť mě předchozí majitel ujišťoval, že dům je napojen na kanalizaci, měl pravdu jen částečně, jelikož je stále funkční žumpa, jejíž přepad je až směrován do kanalizace.
1) svod od záchodů do žumpy - asi 10cm pod zemí.
2) svod od umyvadla, vany a kuchyně - veden vnitřkem budovy
3) Svoz z okapu střechy ústí volně na dvorek
4) žumpa s přepadem
5) jak to popsat - ohrádka z cihel zanořená pod zem (její spodek je hlína), kam vede přepad ze žumpy, vtékají tam svody z okapu jak domu, tak protější garáže. Z ní vede odtok do kanalizace, asi 200mm trubka, ovšem v tom nejnižšim místě je asi 10 cm pod zemí.
6) svod do kanalizace, netuším jakého sklonu a jestli tam mám rezervy, vzhledem ke sklonu pozemku má ve větší části v pohodě nezámrznou hloubku, problém je až na dně dvorku, kde se oba sklony setkávají Délka na okraj pozemku asi 15metrů
7) Kanalizace v ulici je přes 3 metry hluboká, ale nejsem si jistý, jestli to bude stačit. Nad vyústěním není kanál.
Nevím, jestli jsem v této sitauci schopen dosáhnout nějakého kompromisu, abych mohl vyřadit žumpu a zároveň dostal kanalizaci alespoň do nějaké nezámrznější hloubky.