Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odporové vedení ke světlům při častém praskání žárovek

Dobrý den,

chtěl bych se vás zeptat, jeden známý mi doporučil možné řešení častého praskání hlavních světelných žárovek H7 v mém autě. Mam škodu fabii 1,4 MPi (2002) a žárovky mi tam praskají klidně jednou dvakrát do roka, tak přemýšlím právě o tom odporovém vedení, které se zřejmě dává mezi přípojku a světlo jako "prodlužovačka" ale přímo nechápu smysl té funkce, jak to tomu může zabránit, jestli je mi i toto schopen někdo vysvětlit. Nerad bych si to koupil a nakonec se přetavoval tento drátek, který je dražší než žárovka,ale slibuji si od toho, že žárovku budu měnit třeba jednou za pět let :-)

http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/17-1-Zarovky -12V/0/5/3130-Odporove-vedeni-SKODA-6Y0941855-pro- zarovky-H7-s-patici-PX26d

Díky za rady a odpovědi

Koukám na datum, kdy to sem tazatel psal, ta fábie už asi bude ekologicky zrecyklovaná. Kdyby se něco takového stávalo mně, asi bych se zaměřil, jak mi funguje regulátor nabíjení, jestli do sítě nepouští vyšší napětí. Já mám auto jiné značky už devět let a žárovku v reflektoru jsem měnil snad dvakrát (ale je to práce pro vraha, jestlipak si ten co to takhle spáchal zkusil tu žárovku vyměnit?), jinde mám zatím všechny původní.
Kdysi jsem měl pincka a žárovka v koncovém světle dost rychle zčernala a odešla, ani předřazený odporový drátek nepomohl, tak jsem tam dal dvanáctivoltovou, svítilo to obstojně a žárovka už neodcházela. Řešit není nutno, je to dlouho co pincek odešel na smetiště dějin.