Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dřevokazné houby

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit o jaký typ dřevokazných hub se jedná (a co s tím):

1) v bývalém chlévě, na podlaze a na cihelné stěně, vypadá to jako chomáčky bílé vaty, na podlaze skoro jako koberec

http://imageshack.us/a/img28/963/bvalchlvpodlaha42 .jpg
http://imageshack.us/a/img706/8449/bvalchlvpodlaha 37.jpg
bvalchlv48.jpg

2) v dřevěném stropě v bývalé černé kuchyni, kam roky zatékala dešťová voda, část prken úplně zmizela, místy tam jsou bílé fleky,
dřevo stropního trámu se sype, úplně ztrouchnivělé

http://imageshack.us/a/img543/5682/kuchynstrop46.j pg
http://imageshack.us/a/img841/1817/kuchynstrop45.j pg
http://imageshack.us/a/img534/1050/kuchynstrop44.j pg

Přikládám fotky

Díky za pomoc

Často doporučované Savo bych nepoužíval. Účinek je krátkodobý, navíc savo vyreaguje na sůl (NaCl), tím se stěna stane ještě více hydroskopická a vlhne ještě víc. Zkusil bych i na tu stěnu mnou tady doporučovaný Bochemit a to v bezbarvé formě. Je to sice určené na dřevo, ale protihoubový a protiplísňový účinek se projeví i na zdi.
Teda ten výkvět sanitru, jestli to tedy je opravdu sanitr, jsem ještě v této míře neviděl. Záleží co tam je plánováno. Jinak bych to asi zametl a dál neřešil, až co to bude dál dělat. Ale vzhledem, že tam byl chlév, je to možné, je to tam prosyceno močí zvířat a z toho to asi je.
Mimochodem, teď mě napadá, mohl by to být dusičnan amonný, což by té moči odpovídalo. Po smíchání například s cukrem, by s tím šel vyhodit do vzduchu celej parlament. Bacha na nedovolený ozbrojování.:)) Případně to jde použít jako hnojivo.

díky, zkusím ten Bochemit
na té zdi je to určitě sanitr (vyloženě slané a i to tak vypadá), na té podlaze spíš hořké, a zdá se mi, že to má trochu jinou strukturu, ale možná je to jen tím, že je to v takové vrstvě ... jak vypadá dusičnan amonný netuším, ale pocukrované buchty tam tedy raději jíst nebudu, asi to zamíchám do kompostu

Dobrý den.. nevím, zda se k Vám tato zpráva dostane, přesto to zkouším otázku.. jak celá věc s drevomorkou apod dopadla..? Jak se na věc opravy apod díváte s odstupem času apod? Čeká nás brzy oprava chalupy, zemědělské usedlosti, tak sbiram nějaké zkušenosti.. v příp uvitam odkaz na.fotky, event vyměním pro pobavení :))

Dobrý den,

zatím tak nějak nijak, v chalupě to dřevomorka není, i když jsem našel něco co vypadá, že by mohla být dřevomorka na trámu u stodoly, kam léta prší ... A dělám tam zatím jiné věci a k tomu chlévu se sanitrem jsem se nijak moc nedostal, takže sanitr je tam pořád, a ty shnilá prkna, kde protékala střecha, jsou napadena nějakou plísní (???), ale střechu jsem opravil, už tam neteče a zdá se mi, že se to nijak nešíří ani nemění. Postupně až se k tomu dostanu, tak ty prkna vyměním.

A myslím si, že i kdybych tam všechno nechal jak je, že mě ten dům v pohodě přežije.