Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tloušťka tepelné izolace

Zdravím potřebuji zateplit šikmou střechu tak ,aby se pod ní nechaly udělat místnosti,dříve to byly nevyužívané půdičky. Jak spočítám tloušťku izolace kterou budu potřebovat?
Střecha kmbeta ,laťě,folie,krokve.Potom bude sdk.Šířka krokví 160mm.Myslel jsem isover domo 160 + něco pod krokve? Nebo znáte levnější a lepší izolaci a její tloušťku?
Díky za info
Lukas

Zdravím...
...díky tomu, že jsem tuto otázku řešil doma, jsem o tom dost přečetl a mohu říci, že i nastudoval. Myslím, že kamenná vata je nedokonalá v přiléhavosti ke krokvím, nikdy ji nelze uříznout přesně na míru mezi krokve. Z vlastní zkušenosti vím, že nejlepší je dozajista vata skelná!! Při řezání na rozměr mezi krokve stačí přidat cca 2 cm na šířku a samotné vlastnosti této vaty zajistí dolehnutí ke krokvím. Při položení druhé vrstvy příčně přes krokve dojde k vydutí celé tloušťky vaty, ale díky jejím vlastnostem při montáži fólie a sadrokartonu dojde k jejímu stlačení a tím vyplnění všech štěrbin. (Roztahuje se do míst,kde je volno). Co se týče použité tloušťky... ČSN normy uvádějí tloušťku zhruba 22cm podle koecifientu voděodpudivosti. Já jsem zateplil vatou PINK 16+12 cm (dohromady 28cm) a v době kdy venku bylo - 25 °C , neklesla teplota na půdě pod 15 °C. ( netopí se tam ).
Myslím, že do této věci se vyplatí investovat, máte to na celý život.

PS: Vata PINK není nijak drahá, jen pouští docela dost jehliček. Byl jsem popíchanej jak mrcha :)

Mě by zajímalo jestli je nějak možné jelikož jsem dal pouze obyčejnou folii jestli jde nějak udělat a dát tam tu lepší,abych mohl dát nějakou izolaci.U té obyčejné musí být údajně fuk 1cm,aby to nevlhlo.