Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nebytové prostory

Dobrý den,
bydlím už rok v podnájmu v nebytovém prostoru ( atelier). Chtěla jsem si tuto adresu napsat jako místo trvalého bydliště a bylo mi řečeno, že to není možné, neboť v nebytovém prostoru se nesmí trvale bydlet ( z nařízení hygienika ). Zajímalo by mě, jestli je bydlení v těchto prostorech nějak zdravotně nebezpečné..Jsou to 3 místnosti, sprchový kout s umyvadlem, WC, radiátory, teplá i studená voda, plastová okna ( 50 cm nad zemí).
Nenapadá mě nic, snad jen jsem si říkala, jestli třeba není tak dobrá izolace od radonu?? ( zrovna v místnosti, kde spím, je v zemi otvor zakrytý plechovým deklem..) Předem děkuji za odpověď. Katka

Uklidním Vás (snad)
Rozdíl je jen v administrativním úkonu. Objekt nebyl schválen jako místo bytový, ale jako nebytový. Přesto může být tento objekt daleko lepší, nežli byt jinde...

Nemá to nic společného s radonem či jiným nebezpečným vlivem.
Plechový dekl klidně může být zakrytí starého kanálu.