Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nebytové prostory

Dobrý den,
bydlím už rok v podnájmu v nebytovém prostoru ( atelier). Chtěla jsem si tuto adresu napsat jako místo trvalého bydliště a bylo mi řečeno, že to není možné, neboť v nebytovém prostoru se nesmí trvale bydlet ( z nařízení hygienika ). Zajímalo by mě, jestli je bydlení v těchto prostorech nějak zdravotně nebezpečné..Jsou to 3 místnosti, sprchový kout s umyvadlem, WC, radiátory, teplá i studená voda, plastová okna ( 50 cm nad zemí).
Nenapadá mě nic, snad jen jsem si říkala, jestli třeba není tak dobrá izolace od radonu?? ( zrovna v místnosti, kde spím, je v zemi otvor zakrytý plechovým deklem..) Předem děkuji za odpověď. Katka

Uklidním Vás (snad)
Rozdíl je jen v administrativním úkonu. Objekt nebyl schválen jako místo bytový, ale jako nebytový. Přesto může být tento objekt daleko lepší, nežli byt jinde...

Nemá to nic společného s radonem či jiným nebezpečným vlivem.
Plechový dekl klidně může být zakrytí starého kanálu.

Problém myslím přesně objasní majitel, který moc dobře ví, proč to nezkolaudoval jako bytový prostor. Jestli to je jen administrativní záležitost, nebo i technická. Nechal bych si to dopodrobna vysvětlit, abych v klidu usínal. Může to být nevyhovující výška do stropu o pár centimetrů (prkotina), stejně jako špatné únikové cesty pro případ požáru (k zamyšlení) :-/ .