Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Větší díra na zásuvky-vypadávají

Měl jsem tu chlapíka co dělá SDK,stropy stěny všecko super nakreslil jsem mu kde mají být díry na zásuvky a vypínače a on je udělal,tedˇ přišel elektrikář a nestačil se divit,Díry jsou asi o dost větší ,krabice vypadávájí a nejdou zachytit těmi šroubky a co se sím dá dělat.nějaký fígl?Podotýkam že je vymalováno uklizeno atd a nerad bych měnil SKD,děkuji za rady.

jsou dva tipy krabic. Kupte větší krabice, ( tuším 72 - bez záruky ) s větším osazením a gumou v místě průniku kabelů. Pokud máte dvoj, či více krabici, tam se větší tuším nedělají. Pak zbývá vyříznout kousek sádry... Ty menší mají i menší osazení.

No, vodivá asi nebude, ale polyuretan je docela hořlavej.V bývalý práci, kde jsem dělal servis chladicích agregátů na návěsech, nám jeden blafnul, právě od agregátu.Netrvalo to ani deset minut a zůstal jen rám s podlahou.
Takže u tohodle řešení bych měl spíš obavu z nějakého zkratu a vzplanutí pěny.

Dobrý den!
Měl jsem před lety podobný problém, jako vy a vyřešil jsem ho následovně:
vyšroubovat pacičky ze šroubů pro uchycení, z plechu stejné síly materiálu vystřihnout a pečlivě opracovat, aby se volně pohybovaly v pouzdře, jako originál, ale delší, aby do plného materiálu přesahovaly! Je nutné malinko přizpůsobit i výřezy v krabici, ale jistě si poradíte. Protáhnout přívodní kabel, krabici nevystřeďovat, ale natlačit při utahování dolů( tímto jsem zajistil alspoň 3. opěrné body a dokončil jsem to celé výplní akryl. tmelem, přemalovat a jehotovo.
Ps: vydrží to i rvaní mé ženy vysavače ze zásuvky.
Vždy jen zasyčím, ale pro klid v domácnosti se raději potichu pochválím za kvalitní opravu a mlčím( nebyla by večeře)........
Néopravdu to funguje!!
Radek

Prosím o označení že je vyřešeno,včera jsem se nasral velké díry zadělal a vyřezal vedle nové,ani o nebylo tak pracné jak jsem čekal....A už to mám snad na věky.
Jinak žena se, naučil vytahovat kolík ze zásuvkyjako člověk(ne taháním za kabel),když tímto způsobem vytrhla celou zásuvku i s kusem omítky(cihlový dům),od té doby již je poučena:-)