Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skladba podkrokevní izolace (krytina přímo na krokvích)

Dobrý den, rád bych se vrhl na zateplení, potřeboval bych jen poradit s některými detaily - jde mi o toto:
Skladba střechy:
a) asfaltová šindel
b) ochranná folie (protlučená hřebíky, něco jako jutadach)
c) prkna (též protlučené)
prkna jsou přibitá rovnou na krokvích, krokve jsou cca 130 mm
mám v úmyslu udělat toto:
nechám pod prkny cca 30 mm a dám difúzní folii – otázka – mohu ji dát i přes (pod) krokvemi v kuse, nebo ji musím dát jen mezi krokve?
izolace 100 mm a pak další 100 – 150mm izolace
parotěsná folie

druhá otázka – udělal pokrývač chybu, když přibil prkna rovnou na krokve a ochrannou folii (jutadach) pod asfaltovou šindelí probil skrz?

Děkuji za odpovědi :-)

tak zrovna náhodou žena zjistila, že z horního rámu jednoho střešního okna kape voda (jak odtává sníh)
což je na zabití - tedy pokrývače, pochopitelně (není to první věc, kterou udělal špatně, např. obrácený sklon okapu aj.)
lze nějak zjistit, kde je chyba? jedná se o asfaltovou šindel, hydroizolaci a prkna
děkuji