Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cyklostezka

dobry den.chtel bych se optat jak to je.kdyz vede podel silnice cyklostezka,musim jet na kole po cyklostezce nebo muzu jet po silnici.dekuji

Musíš jet po stezce. I když je hodně cyklistů (především starší lidé), kteří si ani nevšimnou toho, že tam nějaká stezka je a jedou po silnici. Většinou se to v mezích možností toleruje, alespoň co já vím, ale ze zákona by si měl jet po cyklostezce, je-li označena příslušnou dopravní značkou (tedy o ní víš), nevidím důvod v tom jet po silnici.
Jediné čeho docílíš je to, že nějakého z řidičů naštveš a nakonec tě nakope do míst o kterých psal kolega přede mnou :-).

tak dik za odpoved.ptam se proto ze se to stalo jednomu kolegovi.ktery jel asi 100metru po silnici misto po cyklostezce.cyklostezku muze vyuzit asi jen 100m a pak musi sjet na silnici.jeden ridic na nej vlit .chvilku se hadali jak to vlastne je. je to napsane nekde ve vyhlasce?

Tak lesní a polní cesty to jo. Jsem ale alergický na magory, co jezdí lesem cesta necesta a třeba je vůbec nesere, že jsou v rezervaci. Loni na Pálavě jsem pár takových dementů potkal. Všude cedule, že rezervace, nechodit mimo cesty, nejezdit na kole. Hlavně že měl jeden z nich na mě kecy, že jsem tam hulil...

Taky pravidelně takový magory potkávám. Zima a tma jak v prdeli ledního medvěda a oni si to každej den hrnou desítky kilometrů. Ti rozumnější si na sebe berou reflexní vesty.
Ohledně cyklostezky - stejnej problém. Nová dlouhá rovná silnice a hned vedle je udělaná a označená cyklostezka. Samozřejmě ji využívá celých 10% cyklistů, zbytek se nacpe na silnici mezi kamiony.

já bych upozornil ještě na jeden zajímavý aspekt.
když jsme byli naposledy ve znojmě na vinobraní, tak tam mají: silnice, chodník, cyklostezka, chodník (z centra, když se jde na oblekovice). chodce, kterého čapnou na cyklostezce, čeká tučná pokuta. takže i chodec by si měl dávat pozor, kam ťape. já s přítulkyní jsme anarchisticky šli asi 10 metrů po cyklotrajdě. :-)

tak kdysi udělali švestky šťáru a dávali cyklistům dejchat na cyklostezkách.... prý to byho hodně zajímavý. :-D ono co si budeme nalhávat- vodáci jezdí třeba tradičně pod parou...

s chodníky máš pravdu, snažím se, než se dostanu do terénu využít silnice, či pruhu pro mě. jenže pokud je pruh mezi silnicí a odstavným pruhem pro auta, tak mě tam nikdo nedostane. pořád si říkám, že se někdo zapomene kouknout a ty dveře otevře.

Vždy bude záležet na konkrétní situaci...

odpovím Vám otázkou: obousměrná silnice, cyklostezka na jedné straně, oddělená od silnice, příkopem či travnatým pásem. Když je ten pás široký 1metr, 2m, 5m, 10m, 20, 50m, 100m.

Dále možnost, že přijedete po silnici na není kudy vjezd na stezku?

Kdy pojedete po stezce a kdy po silnici?
děkuji za odpověď.