Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení USB ke stáršímu rádiu.

Ahoj všem,mám dotaz,zda někdo neví jak,či lze připojit usb flash disk ke staršímu rádiu či věži,která toto připojení normálně neumožňuje.Vzhledem k dřívějšímu datu výroby.Díky za radu,návod inspiraci...NEjedná se o autorádio.

Co ti brání vytáhnout 220 na střechu a když chceš rádio poslouchat tak vylezeš nahoru a transmitter přiložíš k anténě.Nebo tam posadíš manželku, ať to přidržuje
Méně odvážní to dělají tak, že pokud to nejede položené u rádia, tak vytáhnou z anténní zdířky rádia kus drátu a střechu neřeší. Zase ale přijdou o adrenalin.:-D
V Bajkonuru jsme to řešili tak, že jsme dali před rádio slučovač, do kterého jsme zapojili venkovní anténu nasměrovanou na Radio Luxembourg a pokojovou, vyrobenou ze špony, která zbyla při opracování Sojuzu.:-D

Transmitter je vlastně slabý vysílač radiových vln v pásmu vkv 88-108 Mhz, tzn. nahrávky, které jsou na flešce, nebo SD kartě namoduluje na nastavený
kmitočet vf signálu, který, pokud je blízko radiového príjímače se dají "chytit" i bez antény. Přenášený kmitočet je vhodné nastavit tam, kde není žádná stanice,což je někde obtížné.

Já vím princip té věci. Ovšem najít "prázdnou" frekvenci je velmi obtížné; obzvláště s dvojicí kvalitní tuner & kvalitní anténa. Je běžné, že se v Praze chytí komplet sortiment vysílačů Buková hora (Ústecko), Ještěd, Mezivrata (Voticko), Radeč (Plzeňsko); o vysílačích Praha město a Cukrák ani nemluvě. V Praze je i husto slabších stanic (těch, co mají max 1 kW).

Autor dotazu to již neřeší, nicméně pokud bys měl vážný zájem problém řešit, stačí odpojit anténu od rádia a tím eliminuješ dálkové a slabé vysílače. Stejně se domnívám že dálkovému přijmu VKV stanic již odzvonilo a program jednotlivých stanic je stejný.(Rozchechtaní rádoby vtipní moderátoři, telefonní narcisi kteří umočívají, když jsou slyšet z éteru a hudba o jejímž výběru by se dalo diskutovat). Našla li by se skutečně stanice v dáli, která tě silně vzrušuje, použij kanálovou (míním selektivní) anténu, která ti nezasviní celý rozsah VKV. Kanálové propusti a zádrže jsou asi nad rámec řešení.

Dokud jsem neměl autorádio s USB vstupem, řešil jsem to FM transmitterem. Šlapalo to perfektně (pro šťouraly-jasně, občas to zašumělo, zahýkal v dáli moderátor). Za 200 Kč od stánkaře to šlo.

...program jednotlivých stanic je stejný...

To mi povídej. Teď už zrušili i Rádio Česko. Jedinou česky vysílající stanici co jsem byl ochoten v autě poslouchat. Bez hýkalů, ukňoukaných reklam a programem pro infantilní náctiletku. Od toho abych vyhodil všechny to přijímače z okna a odhlásil radio definitivně mě dělí jen existence BBC a občas Rádia 1.

Díky všem za cenné rady,ale já se NEPTAL na autorádio.Což jsem taky uvedl.Myslel jsem třeba hifi věž.Která nepodporuje přehrávání mp3.Prostě přehraje jen starší klasické CDečka.Tak jsem myslel zda jde ktakové věži připojiz USB flashku s muzikou.

Půjde to tak, že flashku píchneš do počítače se zvukovou kartou, nebo DAC převodníkem a z toho potáhneš analogový signál do věže. Zkrátka a dobře potřebuješ zařízení, které ti převede digitální data na flashce na analogový signál, který ti zvládne tvá stará věž přehrát. Pokud se spokojíš s paměťovou kartou a ne USB flash, tak ti může posloužit např mobil a jeho sluchátkový výstup přivedeš do věže. Nebude to ideální řešení, ale nějak to hrát bude.