Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Ucpaný odtok ze septiku

V domku, který jsme koupili bydlíme přes rok a letos po Vánocích jsme zaznamenali, že hůř odtéká záchod. Tak jsem se po zimě podíval do septiku a zděsil jsem se v jakém je stavu a hlavně, že neodtéká. Tak jsem na dvorku vykopal trubku mezi septikem a zdí, zda to není ucpané tam, ale neotéká to přímo již do trubky pod zdí za kterou je už ulice. Zajímalo by mě, zda je tohle již na straně VAKu abych se tam neobracel zbytečně. Já vůbec nemám tušení kam to má jít a hlavně, zda v současnosti nebude problém již s touto jímkou. Byla udělaná někdy před 40 lety a je jen z cihel, které jsou omítnuté, ale na půl rozpadlé. Vím že to budu muset předělat, ale nebude se bránit VAK, že již to takto být nemůže a my budeme bez kanalizace?

A co se zeptat na obci zda je tam splašková kanalizace!!! Nehledě na to, že odpad se platí!! Platíte vodné + stočné?? Toto vše jsou placené služby. A taky snad víte co jste kupoval. Dům jste kupovali s kanalizací?? Nehledě na to, že používat septik (žumpu s přepadem kamkoliv) je dnes zakázané. Pokud je u vás kanalizace a mezi domem a kanalizací septik, tak problém máte taky. Musíte ho zrušit! Trošičku jste koupil zajíce v pytli.
Ryclé řešení - hovnocuc a vyvážet.