Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terasa

Dobrý den,
chtěl bych si udělat u baráku betonovou terasu obloženou dlažbou, ale nevím jak správně postupovat.
1. Hloubka základu
2. Co a jak vysokou drenáž
3. Tloušťka betonu
4. Lepit dlažbu rovnou na beton nebo použít nějakou izolaci (nátěr, penetrace)

děkuji

Dobrý den
Děkuji za odpověď. Mám u domu udělanou terasu jen betonová dlažba nabouchaná v jemným štěrku je to dělané na rychlo abychom nechodily v blátě, po zimě je to jak vlnolam. Chtěl bych udělat betonovou desku a lepit na ní dlaždice (glazurované proti skluzné). Terasa bude asi 10cm nad terénem a nebude zastřešená, mám strach, aby to nepraskalo a v zimě se to nezvedalo a nepraskalo.

Původní plán jsem měl takový – z jedné strany bude dům a z boční strany mám opěrnou zídku k sousedovi, další dvě strany bych dodělat ze skrytého bednění. Na jílové podloží nasypal vrstvu jemného štěrku asi 10cm pak dal beton s kari sítí asi 10 až 20cm pak nepenetroval a na flexibilní lepidlo nalepil dlažbu.

Podle tvého původního plánu jsme to se ztraceným bedněním dělali u kamaráda. Akorát jsme dali až 25cm betonu s dvouma karisítěma v různé výšce. Kostka byla cca 8 * 8 metrů. Protiskluzové dlaždice IMHO neexistují. Kamarád tam údajně protiskluzové dal, za deště a toho bílého svinstva kloužou jak bobová dráha. Když prší, tak mu radím aby to posypal pískem, ale nemá pro dobrou radu pochopení a dívá se kolem hrozným pohledem.