Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tatramat ohřívač vody

V roce 2010 jsem zakoupil nový ohřívač vody EOV 81 / starý již byl poškozený a dosloužil /, v posledné době ve spodní části ohřívače to popraskává a to jak když se točí voda tak i v klidu.Voda je městská. Myslím si,že na nějakou větší závadu po 2 letech a 4 měsících od data koupě by to nemělo být.Vodu používám - umyvadlo-sprcha-vana-dřez, zapnuto na "E".
Velice děkuji za radu.

Nevím, jak u tohohle typu, ale výrobce DZD doporučuje po 2 letech vyčištění a kontrolu/výměnu anodový tyče. Ta "opravuje" mikrotrhlinky ve smaltu a výrazně prodlouží životnost. Hluky při ohřevu el. tělesa dělává usazené bláto, které je ve vodě - obecní není výjimkou...