Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kedy sadit ruže ???

Dobry den,

rady by sme si zasadili ruze v predzahrádke a potrebujeme poradit ako na to , kedy je asi najlepsie obdobie na sadenie ,máme cakat az po 10 - 14 apríli - dubna po zmrzlých mužoch ,alebo sa uz mozu sadit uz teraz ??? Dakujeme za rady

Pokud už neraší,lze zasadit hned,zalít a hned přihrnout zemí proti mrazu jako při podzimní výsadbě.To se doporučuje i když na jaře už nemrzne,aby jarní sluníčko neprobudilo mízu a pak stonky ještě nevymrzly.S odhrnutím není nutno spěchat,jen pak pozor na trny a výhonky.Já to odhrnu jen nahrubo okolo a zbytek spláchnu vodou.
A přikrutím zvlášť plastem se to jen urychlí a pak stejně namrznou.

Je to nějaké ulité, ještě počkejte, jestli se neproberou později. Já jsem přisypával zeminu na růži sázenou na podzim, protože měla velký výhon a ten najednou nebyl, ani jiné. Ale už se klube.
Jo a ty klacky ustřihněte o kousek dolů, jestli jsou živé, pokud ne, tak zakrátit.

... je to normálna zahradná zemina , dokonca som vykopal 4 kolečka a doviezol hlinu zo zahrady + kupenú v sáčkoch a vymenil to. Skor si myslím, ze je to asi hluboko , sadil som to 1x
... ta zemina, je proto taka zlehlá 2 týzdne tu skoro stále prsalo , na zahrade mi dokonca vyrástli huby :o)

[http://img43.imageshack.us/img43/6729/p1010172xk.j pg]

[http://img560.imageshack.us/img560/1614/p1010173ln .jpg]