Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě prvního automobilu

Dobrý den,
je dobrý nápad pořídit si jako své první auto volkswagen golf 3 generace. 1,6 GT.

Děkuji za odpověď.

To se vážně tolik stydíš za svoje jméno nebo alespoň přezdívku, že se nemůžeš normálně podepsat? (host)

Za jakékoliv klady a zápory budu rád. Dají se sehnat do 40 000 korun opravdu pěkné kousky. Airbagy, servo, klimoška, el zrcátka a okénka. Líbilo by se mi pěti dvéřko, ale třídvéřko nevadí.
Jsou to držáci, levné náhradní díly...

Ještě bych dodal že zanedlouho dostanu řidičák, ale jezdím už od dobrých 15 let takřka denně. Něco málo už mám najeto. Něco mám našetřeno tak bych si rád pořídil golfa...

Co? Jsem z vesnice, najezdím se dost. Cesty do lesa apod. Po vedlejších dojíždění na nádraží nebo do hospy. Tady to je vesnice, bez řidičáku se tu jezdí celkem normálně...
Nyní, ale potřebuji auto na dojíždění do školy, ten golf se mi celkem zamlouvá. Pokud je s tím nějaký problém rád bych viděl nějaký názor. Jedním slovem mi moc nepomůžeš ;-)

Jsem z vesnice a najezdím se dost.

Buď je ta vesnice velká jako Los Angeles nebo je to tam samej (nejen) tělesně postiženej.
Do tý hospody jezdíte až k pípě nebo jenom do chodby?
A taky by mě zajímalo, čemu tam u vás na vesnici říkáte les. Je to takový to místo, kde je hodně stromů vedle sebe a rostou tam houby, pobíhají zvířátka a štěbetají ptáčci? Jestli jo, tak to z vás všichni, co jsem jmenoval, musí mít děsnou radost, včetně těch, které jsem zatím nejmenoval a to je turista, hajnej, knížepán - potažmo vlastník pozemku a tomu podobně.
Napiš, kam ještě všude jezdíte aůtem, ať se trochu zcivilizuju, na starý koulena.
PS. Svoje první auto jsem si koupil ve třiapadesáti letech (tj.53), za 20kKč, se všema těma pitominama, co píšeš, akorát zrcátka to nemá elektrický ale skleněný a myslím, že mi do té doby nic podstatnýho ze života neuteklo. Pokud se pohybuješ podsvětelnou rychlostí, platí cintát J.A. Komenského: "Veškeré kvaltování toliko pro hovado dobré jest." :puff:

Jasně s tím počítáš, osobní prohlídka je samozřejmě nutnost. Jen se ptám jestli je dobrý nápad pořídit si jako své první vozidlo trojkového golfa. Ano je to starší auto, ale co čtu tak celkem držáci a se spolehlivostí jsou na tom velmi dobře. Jezdí jich spousta, mnoho levných náhradních dílů. Nevím nemám s těmito auty zkušenost.

U nás se jezdí zásadně toyotami, ale na japonce jsou celkem drahé náhradní díly...

na japonce jsou celkem drahé náhradní díly

Bývalo tomu tak. Už není. Navíc na japonce jich potřebuješ míň. :)
Pravdou ovšem zůstává, že koncernové auto ti opraví každý garážník, japonce znát nemusejí a tedy se můžou ošívat (i když je to taky "jen" auto).
Držák nedržák, u takto staré ojetiny se na nějaké držáctví nehraje. Rozhoduje aktuální stav.

osobní prohlídka je samozřejmě nutnost

Pokud s tím krámem pojedeš až k přepážce pro odbavení na letišti, tak počítej s větším počtem prohlídek a vyšetření.
Jinak pochybuju, že by ti osobní prohlídka k něčemu byla. Výsledek by byl maximálně líbí/nelíbí.
PS. Ideální barva na vesnici "svinibrodská zeleň". Do hospody, do lesa, na záchod, na nádraží... :puff: