Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Multimetr DT-830b

Mněl bych dotaz.
Koupil jsem nedavno levný multimetr DT-830b. Nečekal jsem od toho žádný zázrak a už vůbec né přesnost, ale úplně mně dostal..
Při měření napětí na baterii 1,5V mi jednou ukáže 0,5 ; pak 1,07 a potřetí 1,52V!!
Nechápu to, co je to za provokatéra, protože ta poslední naměřená hodnota je zprávně! Někdy je to zprávné ve druhém pořadí a někdy jen tak ukazuje hámotiny a číslo né a né ustát. Zprávnost naměřeného napětí jsem ověřil na mém asi 35let starém DU10 a je to můj miláček, co semnou mnoho zažil. Kvůli váze, citlivosti na nárazy a mobilitě jsem si pořídil ten digitál, ale ....
Jen by mně zajímalo, než hodím to DT830 do koše pro nespolehlivost, proč to dělá!!!
Baterii 9V má úplně novou, měřící kabely perfektní, tak o co jde?
Nebo snad soudruzi s Číny někde udělali chybu???!!!
Radek

Tento multimetr mám také a byl velmi dobrý. Ale pak jsem s ním jednou udělal omylem skrat a od té doby dělá to samé co tobě...

Ale už před měřením vím, zda bude měřit dobře, nebo ne - když ho zapnu a na displeji není nula(nebo jednička), tak zrovna neměří...stačí několikrát zapnout a vypnout a většinou e vzpamatuje...pak ale zas začne po nějaké chvilce blbnout...