Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topení - voda v potrubí

Dobrý den,

neřeším žádný problém, jen mě zajímá jedna věc. Pokud např. odvzdušňuji radiátory, tak po odvzdušnění z nich začne vytékat voda - v tom okamžiku utáhnu šroub na radiátoru. Může se stát, že po nějaké době klesne voda v potrubí natolik, že jí bude málo a nebude fungovat topení?

Díky za objasnění :-)

Je to jednoduchý. Máš otevřenou expanzku. Spodní radiátory jsou montovány tak, aby se odvzdušnily do stoupačky. Horní odvzdušňuješ, protože tam končí řád a nemá se to jak odvzdušnit. Pouze ty, které jsou napojeny na stoupačku, která je ještě výš můžou být odvzdušňovány taky do stoupačky. Tím odvzdušňováním voda ubývá, ale u otevřené expanze to je minimum proti odparu z expanze. Tím, že držíš správnou hladinu v expanzi, nemůže ti klesnout hladina v radiátoru. To se stává při uzavřené expanzi, když se jen odvzdušňuje, tak to dojde do bodu, kdy už není tlak, který vodu vytlačí tak vysoko a pak z radiátoru ujde část vzduchu, ale hladina se tam už nedostane a pak to může přestat nahoře topit. Ovšem to není tvůj případ, tobě dojde nejdřív hladina v expanzi a až pak by se to dostalo do radiátorů.