Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rovný řez přímočarkou?

Ahoj,
je možno s nějakou cenově dostupnou přímočarkou řezat rovně dřevotřísku třeba s latí, jako pravítkem pro rovný řez? Mám nějakou levnou přímočarku Asist, na běžné řezání od ruky bez problémů. Ale pro rovný řez musí být pila trochu pootočená od osy řezu, takže pravítko jako mustr není možno použít. Pila buď ujede, nebo se ohne list. U boschky jsem viděl jako příslušenství nějakou kolejničku pro rovné řezy, takže rovně řezat evidentně jde. Já ale nechci utrácet mnoho tisíc za značkové nářadí pro velmi sporadické hobby použití. Jak to řešit? (kotoučovou pilu neraďte)
Díky

Pokud nechceš aby nepodřezávala tak stačí jednoduchý trik.Zadní stranu listu z obou stran zbruš do nožového tvaru.CHce to pečlivost.Hned za pilovým zubem a rovnoměrně.Možná to nevyjde na první pokus ale budeš překvapen jak i s levnějšímy plátky lze řezat rovný řez a co víc jak jednoduše a lehce půjdou vyřezávat různé krkolomé tvary.Je to sice staré vlákno ale stzále aktuální.

Přidávám ještě další vychytávku:
Dřevěné DIY vodící "šufle" pro přímočarku - celkem mne to zaujalo - dokonalost sama za pár korun a lepší než klasické vodící lišty. Pila je umístěna přímo do středu vodícího "koryta"(ne bokem jako u klasických vodících lišt),šufle zároveň přítlakem fixuje polohu řeziva, dá se nastavit úhel řezu a pila díky mantinelům nemůže vyskakovat z profilu.

https://www.youtube.com/watch?v=eQvBPGK3_lA
-je tam ke stažení i plánek na výrobu