Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xenon Světla H7

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat nekoho jestli nekdo ma zkušenosti se světlama. Chci se zeptat jestli bych mohl vyměnit žárovky v autě žluty za modrý? Auto mám opel vectra lampy original opel. A jeslti by policajti na to něco říkali. Když tam dám žárovky modré s homologací? Díkis

pokud se jedná o pouhé (edit: LEHKÉ) modré zabarvení klasických vláknových žárovek H7 (tedy nikoli o výbojky s trafem), tak pokud budou obě světla svítit stejně (intenzita, odstín bílé) a žárovky budou mít homologaci (vyražené "Ečko") a nikdo nemůže říct ani popel.

Samozřejmě, je-li světlomet konstruován pro H7 ;-)

EDIT: aby to bylo úplně jasné: http://auto.idnes.cz/exkluzivni-test-modre-autozar ovky-jsou-parodie-na-xenony-pnx-/automoto.aspx?c=A 080401_170845_automoto_fdv

xenon musí mít vůz ostřikovač (studené světlo)

bi xenon ten ostřikovač mít nemusí rozdíl je v tom že má na výbojkách klapku co se otevře při sepnutí dálkového světla. , pokud jde o dodatečnou montáž tak by si chtělo zjistit zda je vhodná parabola ohledně naklápění , jinak světlo je fakt dobrý , spíš se vyplatí investovat do dražších výbojek třeba osram , měl jsem na zkoušku výbojku čínu a patice se roztekla a zdeformovala .málem mi Mercedes schořel...

Tak to není pravda. Podle předpisu EHK č.48 MUSÍ mít xenonová světla (a nerozlišuje se zda xenony či bi-xenony) zařízení pro zajištění čištění světlometů (ostřikovač) a zařízení pro zajištění automatické regulace sklonu světlometů (obvykle gyroskop). Dále podle podle předpisu EHK č.98 musí být světlomet pro použití plynových výbojek pro jejich použití homologován - označení D pro čistě "xenonové" světlomety nebo HCR DCR pro světlomety umožňující použití buď halogenů nebo xenonů. Toto označení musí být buď na skle nebo v zadní části těla světlometu.

myslim ze tazatel nechce asi HID cinskou sadu ale pouze obyc. zarovku ve ktere je jako plyn pouzit xenon tim muze byt vlakno vice prepaleno a z toho plyne vyssi svitivost dalsim efektem je ze je svetlo i pri cirem skle na zarovce vice bile ... tot muj nazor

Pravda, z dotazu není úplně jasné, zda tazateli jde o montáž výbojek či halogenových žárovek. Pokud by skutečně šlo o žárovky, tak by nebyl problém pokud budou skutečně homologovány pro provoz v ČR (EU). I pro ně platí co bylo napsáno výše - jednak mají díky přežhavení vlákna výrazně nižší životnost a ani ne tak modré jako spíš bělejší světlo oproti běžným žárovkám. Modré světlo je jak již jsem psal dosaženo zabarvením baňky a to jako každý jiný barevný filtr světlo ubírá, takže o moc víc "nahlas" nesvítí. U xenonů platí vše co bylo napsáno.