Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xenon Světla H7

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat nekoho jestli nekdo ma zkušenosti se světlama. Chci se zeptat jestli bych mohl vyměnit žárovky v autě žluty za modrý? Auto mám opel vectra lampy original opel. A jeslti by policajti na to něco říkali. Když tam dám žárovky modré s homologací? Díkis

HID sady většinou naši homologaci nemají.A ty budeš patřit mezi ty hustý týpky, co si do lampy konstruované pro klasickou halogenku strčí Xenony a oslňují ostatní řidiče.Lampa pro xenon má steciální mechanizmus upravující kužel světla podle zatížení vozidla.

Jsi bůh a vyslovuješ názor asi tak 95% nasr.... ejch řidičů, co takového dobráka potkají. Jednou jsem kvůli takovému málem spálil cyklistu, přestože mu to kolo nesvítilo, ten proti mně mi rentgenoval oční pozadí, tak bych ten vrahoun byl já!
Ať to ten chlap nedělá!!!
Sory, jen můj názor...
Radek

pokud se jedná o pouhé (edit: LEHKÉ) modré zabarvení klasických vláknových žárovek H7 (tedy nikoli o výbojky s trafem), tak pokud budou obě světla svítit stejně (intenzita, odstín bílé) a žárovky budou mít homologaci (vyražené "Ečko") a nikdo nemůže říct ani popel.

Samozřejmě, je-li světlomet konstruován pro H7 ;-)

EDIT: aby to bylo úplně jasné: http://auto.idnes.cz/exkluzivni-test-modre-autozar ovky-jsou-parodie-na-xenony-pnx-/automoto.aspx?c=A 080401_170845_automoto_fdv

modré světlo má kratší vlnovou délku a je pro lidské oko nejméně "viditelné". Tak si to přeber. :-)

Rozdíl mezi žárovkou a výbojkou je ten, že výbojka má řádově vyšší svítivost. viz orientačně: http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/zarovka-uspo rna-zarovka-mnozstvi-svetla/ Namodralé světlo je opravdu oku přirozenější, nicméně musí mít daleko vyšší světelný tok (což xenonová výbojka splňuje, ale obarvená žárovka ne - tam je ještě negativem horší propustnost skla žárovky).

Co tou modrou barvou chceš dosáhnout? Nebudeš za borca, ale za debila, protože takovýto tuzingový znaky na autech už na dálku křičí: "pozor, hovado za volantem, nech ho předjet co nejdřív, než ti zaparkuje v kufru, ať si raději rozbije někde sám rypák". Ale je pak skupina řidičů, co se nenechají rozhodit a naopak tě budou naschvál brzdit a jinak vysírat.
Radost z toho budeš mít jen ty, ale sám si přiznej - to si opravdu chceš dělat radost trapnou náhražkou? To je jak pořídit si značkový hadry u šikmookých - furt víš, že máš na sobě jen atrapu.

Tyto žárovky asi jako jediné mají opravdu vyšší světelný tok. Je toho ovšem dosaženo přežhavením vlákna - laicky řečeno jsou konstruované na nižší napětí - a proto ta kratší životnost. U většiny halogenů s "modrým" světlem je zabarvení dosaženo zabarvením skla žárovky, modrým filtrem. A to už z podstaty ubírá světlo (fotografové dobře vědí o co jde), takže světelný tok takových žárovek je ve skutečnosti nižší než u těch nejobyčejnějších "žlutých" halogenů.

xenon musí mít vůz ostřikovač (studené světlo)

bi xenon ten ostřikovač mít nemusí rozdíl je v tom že má na výbojkách klapku co se otevře při sepnutí dálkového světla. , pokud jde o dodatečnou montáž tak by si chtělo zjistit zda je vhodná parabola ohledně naklápění , jinak světlo je fakt dobrý , spíš se vyplatí investovat do dražších výbojek třeba osram , měl jsem na zkoušku výbojku čínu a patice se roztekla a zdeformovala .málem mi Mercedes schořel...

Tak to není pravda. Podle předpisu EHK č.48 MUSÍ mít xenonová světla (a nerozlišuje se zda xenony či bi-xenony) zařízení pro zajištění čištění světlometů (ostřikovač) a zařízení pro zajištění automatické regulace sklonu světlometů (obvykle gyroskop). Dále podle podle předpisu EHK č.98 musí být světlomet pro použití plynových výbojek pro jejich použití homologován - označení D pro čistě "xenonové" světlomety nebo HCR DCR pro světlomety umožňující použití buď halogenů nebo xenonů. Toto označení musí být buď na skle nebo v zadní části těla světlometu.

myslim ze tazatel nechce asi HID cinskou sadu ale pouze obyc. zarovku ve ktere je jako plyn pouzit xenon tim muze byt vlakno vice prepaleno a z toho plyne vyssi svitivost dalsim efektem je ze je svetlo i pri cirem skle na zarovce vice bile ... tot muj nazor

Pravda, z dotazu není úplně jasné, zda tazateli jde o montáž výbojek či halogenových žárovek. Pokud by skutečně šlo o žárovky, tak by nebyl problém pokud budou skutečně homologovány pro provoz v ČR (EU). I pro ně platí co bylo napsáno výše - jednak mají díky přežhavení vlákna výrazně nižší životnost a ani ne tak modré jako spíš bělejší světlo oproti běžným žárovkám. Modré světlo je jak již jsem psal dosaženo zabarvením baňky a to jako každý jiný barevný filtr světlo ubírá, takže o moc víc "nahlas" nesvítí. U xenonů platí vše co bylo napsáno.