Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím odmastit kuchyňskou linku?

Ahoj lidi, dostal jsem za domácí úkol umýt linku nahoře. To mám za to, že jsem tak dlouhej! Ale problém je jinde. Nevím, čím to udělat, abych se u toho zbytečně nenadřel. Zkoušel jsem jar, na nic. Real (zelený) už byl lepší, ale také nic moc. Nemáte někdo zkušenosti, jaký detergent a jaký postup použít, aby se ta mastná špína dobře a rychle rozpustila, ale aby to nesežralo nábytek? Jednou jsem zkoušel mřížku z digestoře ponořit do louhu, bylo to super, ale to se nedá v domácích podmínkách použít. Tak všem děkuji za postřehy. S.

Od Madelu čpavkový čistič, Casa Amica Ammoniaca, jen to asi nevedou hyper řetězce, kupuji to v Tetě. Neředěné na hadřík. Ovšem tu flašku už mám několik let, stačí toho trošek a na lamino je to nejlepší věc. a po vyčištění tam dej úklidový papír a máš vystaráno.

Léty pozorování za mého stoletého života jsem došel k názoru, že jakékoliv mytí, pucování nebo čištění je dřina. Obzvlášť, je-li to úkolem a je neustále kontrolováno správné provedení "protože ty to děláš blbě, jen přitlač, ono tě to nekousne atd". Pak je to nejen dřina, ale také obdivuhodný stav psychické odolnosti, "že jsem jí eště nezaškrtil". Nenadření připadá v úvahu jedině zapálením předmětu a zakoupení nového, čistého.