Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká vhodná impregnace, zámku plovouci podlahy?

Dobrý den
Chci de zeptat, řeším problém, ohledně plovouci laminátové podlahy v kuchyni, máte někdo zkušenost s vhodným impregračním prostředkem, který by se při skládáni plovouci podlahy nanesl (např. štětcem) na spoje (zámky) plovouci podlahy a přechodně by zabránil případnému zatečení tekutiny a následnému nasáknutí a boptnání ve spojích a neměl by na barvu a povrchovou upravu plovoučky žádný vliv ?
Díky.

Určitě.

Používali jsme více značek, ale Dr. Schutz se teď specializuje na údržbovou chemii pro podlahy.

Doma impregnaci děláme 1-2x ročně, a je to znát. Dokonce nám praskla voda a na podlaze stála voda celý den a poměrně dobře to podlaha přežila.

Aplikace je poměrně jednoduchá, ale je potřeba dodržet postup.

1. impregnaci zahřát (ve vodní lázni - ne na sporáku, stačí voda z kohoutku, nebo nahřát na topení)
2. pečlivě rozetřít plastovou stěrkou (někdo doporučuje gumovou, ale pak je nutné použít bílou gumu, černá se někdy rozpouští)
3. setřít papírovou utěrkou (utěrky potom spláchnout nebo jinak zlikvidovat venku - jsou samovznětlivé)
4. přeleštit bílým PADem nebo nechlupatícím hadrem

Práci je vhodné si rozdělit na úseky cca 10m2 a napoprvé i menší.

Takové přípravky mají snad v každé prodejně s plovoucími podlahami, i v hypermarketech.

Např Bauhaus:

Ochranný prípravek CLICK GUARD®
110 g (cca na 10 m2), dlouhodobe chrání
všechny zámkové systémy laminátových
podlah pred vlhkostí, podlahy lze bez
problému rozebrat a znovu složit