Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vrtání do jeklu

Dobrý den, poradí mi někdo jak rovně vyvrtat díry do jeklu, tzn. skrz obě stěny bez stojanové vrtačky?
Čeká mě montáž plotovek na bránu právě z jeklu a nechtěl bych to zmrvit.
Děkuji.

Pokud nemáš jistotu že to provrtáš v ose,tak použij oka druhé osoby která tě bude korigovat.Oni ani ti nejzkušenější mnohdy nedokáží aby otvory byly pěkně v ose,zvlášť když se jedná o rozměrnější profily.

Klid vrtáci a vrtačky budou furt.

Na dřevě se používá rejsek, u železa jsme už kdysi dávno v Chrudimi u komína na kopci používali rýsovací plech.

Kus plechu 200-300mm šíře 40mm s dlouhou oválnou dírou a v oválu posunovací a utahovací doraz.
Zjednodušení při opakovaném rýsování.