Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pohon miesiča pekarne

Poraďte prosím, kto pozná pohon na Moulinex XXL pekárni, je tam motor na jednosmerný prúd, s permanentným magnetom statora na 220V, usmernenie je diódami + tlmivka + kondíky. Pri spustení programu so zaťažením po 2-3 min. prestane motor pracovať, bez záťaže sa točí. Žiaľ od tohoto výrobcu sa mi nepodarilo nájsť u uja gogla žiadnu el. schému. Diódy som prekontroloval, sú v poriadku. Po zastavení program dobehne riadne bez spustenia miešania. Za typy na kontrolu resp. opravu vopred ďakujem.

Áno je tam komutátor+uhlíky, mal som komplet rozobrané (kutil)tie sú ešte nové, mám podozrenie na nejaké tzv. kurvítko(Werich) možné jeden z kondíkov, ale potom na prázdno to ide v pohode, podľa programu, len pri zaťažení = husté cesto pri chlebe to zastaví, horšie je, že tento výrobca nemá nikde ne webe el. schéma, aspoň som nenašiel doteraz. No ono fungovalo raz týždenne 3 roky :-), len pred rokom som menil pevnú tep. poistku... Dík za odozvu.

no tak pokud je ten kondík v usměrňovači, mohlo by to být. Zkusit vymněnit, nestojí tolik, jábych mněnil oba.
uhlíky chodí volně?
Nejiskří komutátor moc? Pokud ano tak vyndat uhliky a ohmetrem proměřit vždy sousední lamely. Odpor by se něměl mněnit.
Pokud bude větší rozdíl, mohlo by být v háji vinutí na komutátoru.

Trochu neskoro píšem o výsledkoch mojich meraní a pokusoch, výsledkom je triviálna vec: nedostatočný kontakt v zásuvke na 220v :-), preto pri skúškach na inom mieste to fungovalo, píšem to tu najmä pre takých amatérov, akým som aj ja. Treba postupne dôkladne prekontrolovať pripojenie, až potom ísť do detailov.........