Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kvalitní napojení kabelu v autě

Jak napojujete kabely v autě, typicky když si potřebujete z kabelu vytáhnout signál nebo napájení něčeho? Jedná se vlastně o rozdvojení. Používám takové ty zařezávací plastové spojky s plechovou propojkou uvnitř, ale je to jen na malé zatížení a výhradně v interiéru. Používáte někdo lepší a hlavně spolehlivější způsob?

Jo, ty také, ale to je dost pracné(rozstřihnutí kabelu, nalisování 3 konektorů, vložení propojky, zaizolování, upevnění - když je dobrý přístup, minimálně 5 minut práce) Nechce se mi věřit že neexistuje jiný a pokud možno pokročilejší způsob.

Já to pájím. Ty zařezávací se mi neosvědčily, občas se to blbě cvakne a nemá to vůbec kontakt a na větší proudový zatížení k tomu nemám důvěru, protože při horším spojení může dojít k vypálení spoje a oheň v autě si nepřeje snad nikdo.

Hm, tak asi zůstanu u klasiky. Myslel jsem že se pokrok někam hnul, nebo že aspoň existuje něco jako ty zalisovávací dutinky ale s více konci. Pájení se snažím v autě vyhnout. Jednak je to také zdlouhavé a vzhledem k vibracím a pohbu to má tendenci k lámání kabelů těsně za místem pájení.

Určitě bych si mohl něco vygooglit a případně pak zkoušet metodou púokus - omyl jestli je to použitelné nebo ne, ale já jsem se radši obrátil na kutilskou poradnu v očekávání že někdo jiný z kutilů či profesionálů má již konkrétní zkušenosti s technologiemi v této oblasti. To mi přijde vcelku logické. Názor má každý kdo má na konci zad díru a mohl bych si o tom poklábosit třeba na zastávce tramvaje s ostatními čekajícími, ale mně v této věci jde opravdu o konkrétní zkušenosti někoho kdo o problematice nejen slyšel, ale má znalosti i z praktického používání. Přesto díky za snahu.

Myslel jsem že se používají jen na plné vodiče, ale píšou že jsou vhodné i na pletené.

Wagovky s páčkou jsou určené především pro licny. Pro plný drát se používají ty bez páčky.

Vago svorky mne napadly také, ale nejsou průchozí

Jak nejsou průchozí? Přece jeden otvor - jeden konec kablíku, druhý otvor - druhý konec kablíku. Možno libovolně rozbočovat dle počtu otvorů... :puff:

Pánové, je neuvěřitelné, jak jsme z vlastní lenosti degradovali. V tomto případě sebelepší konektorové spojení nenahradí pájený spoj. Jednoznačně pájet kvalitní pájkou s obsahem stříbra. Zkus se naučit pájet, máš tak šanci na bezproblémové spoje za pár haléřů a fajn pocit z dobře odvedené práce. Cokoliv z lenosti rychle, rychle, rychle hotového stojí v čase za velké, velké, velké houno. :i: