Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spolecne odvetravani WC a koupelny

Ahoj,
rekonstruuju byt a resim, jak spolecne odvetrat WC a koupelnu, vyvod bude na fasadu. Je mozne vubec vyvody spojit? Dela se to tak? Nebo je lepsi dva samostatne i kvuli dobehu ventilatoru?

Situace je:

http://img689.imageshack.us/img689/2833/odvetravan i.jpg

Poznamka k situaci, mezi WC a novou koupelnou bylo okno, to se castecne zazdilo porobetonem a bude tam skrinka, ze situace se to da pochopit vselijak.

Diky

Celkova delka potrubi bude 3m. Problem je, ze stavajici otvor je v ZB venci, trubka, ktera tam predtim byla a slouzila pro odvetravani kuchyne ma prumer 7,5 cm. Pokud nenarazim na vyztuz, tak na 10 cm bych jej snad rozsiril.

Spis ted resim, zda vubec odvetravat koupelku. Je tam okno, sprchovy kout bude stejne mimo, vyrazne usetrim. Co vy? Mate samostatne odvetravani koupelny?

Diky

V tom prostoru vlevo od záchodu? A ten sprcháč odvětraný bude? Proč lituji, že jsem neudělal nucené odvětrání koupelny? Stručně řečeno protože mám manželku. Pokud se koupu nebo sprchuju já, tak je vše OK. U okna zamlžené max.2cm skla u spodní hrany, otevřu na 5min. ventilačku a pohoda. Pokud se koupe nebo sprchuje manželka je koupelna plná páry( zrcadlo, okno, obklady)vše zamlžený na maximum. Myslíte že jí napadne otevřít okno? Voda se na okně pěkně vysráží, steče na parapet(plný všelijakých serepetiček) a rozmáčí ostění okna, které pak každé léto opravuju. Když už to okno otevře nebo si to včas uvědomím já, tak to trvá min. 10-15min než se to vyvětrá a to je zase v koupelně zima jak v morně.

Ano, presne v tom. Sprchovy kout odvetravany nebude. Prostor sprchoveho koutu ma na vysku 3,5 m. Bude oblozen do vyse 2,2 m a zbytek prostoru bude oddelen plexisklem nad kterym bude osvetleni.

Manzelku nemam a neplanuji, jedna se o prevenci, nechci skoncit v kriminale za vrazdu ;-) Mam jen jedny nervy.

Sprchovy kout bude oddelen prosklenymi dvermi.

Manzelku nemam a neplanuji, jedna se o prevenci, nechci skoncit v kriminale za vrazdu ;-) Mam jen jedny nervy.

Jó to jsem si říkal taky a teď mám manželku, dvě děti, věčně olezlou a plesnivou špaletu okolo okna a nervy na dranc :-D.
To řešení sprcháče zní zajímavě. Jen si to neumím moc představit jak se budete dostávat k tomu osvětlení. Nehodil byste mi fotky do mailu až to budete mít hotové?

A o tom to je :-)

Vyska 3,5 m je problem, takze jsem zvolil toto reseni. Napadu bylo vice, nakonec vyhral tento, hlavne kvuli cene. Plexisklo se da na konzole a v pripade potreby pujde oddelat. Klidne fotky poslu.

V tydnu jsem koupil plastovou trubku s prumerem 10 cm, o vikendu se pokusim rozsirit stavajici otvor, snad to pujde. Musim se podivat, zda se dela nejaky napojovaci kus, chtel bych koupelku i WC napojit na jeden kus.

Jasně, to je život :-).

Jo já to chápu a myslím, že to bude vypadat pěkně, jen mi není jasný jak to technicky vyřešíte aby byl prostor nad sprcháčem vlhkotěsně oddělený a zároveň aby byl v případě poruchy osvětlení dobře přístupný. Právě proto bych byl zvědavý na ty fotky.

Jaký napojovací kus myslíte? Předpokládal jsem, že tam dáte obyčejnou HT trubku, kterou zakryjete sádrošem.

Plan je ten pridelat na obvod sprchace konzoly, na konzoly pridelat plexisklo, sprchovy kout oblozit ke konzolam a spary utesnit silikonem. Uvidime jak to dopadne.
Koupil jsem metrove trubky o prumeru 100 mm urcene pro odvetravani, z jedne strany bych chtel napojit koupelku, z druhe WC a pro to napojeni potrebuju nejaky T nebo Y kus, ale nikde jej nemuzu sehnat. Vse bude zakryte sadrosem.

Presne neco podobneho, ale Y kus, pokud nesezenu, tak T bude muset stacit.

Potrubi uz mam, stavajici otvor jsem uspesne rozsiril. Mel bych jeste par dotazu:

- ma nekdo zkusenosti s ventilatorem vybavenym hydrostatem? Ma smysl o nem uvazovat? Napr.:
http://www.elektro-paloucek.cz/ventilatory/ventila tory-do-koupelen/ventilatory-lda/ventilator-vents- 100-ldathl-casovac-hydrostat-loziska

- mam do potrubi cca. 3m davat kondenzacni kus?
- zpetna klapka se dava jen za kazdy ventilator nebo i pred venkovni mrizku? Bojim se, aby se v potrubi neusidlila nejaka havet

Diky