Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýšení podlahy polystyrénem

Dobrý večer
Chci se zeptat , potřebuji vyvýšit podlahu od cca 11cm, tak mě zajímá, zda na nivelační stěrkou srovnanou podlahu je možné položit tento podlahový polystyren http://www.stavebniny-havirov.cz/detail/stavebniny /podlahove-polystyreny/polystyren-podlahovy-eps-10 0-s-tl-100-mm-styrotrade.html (i třeba flexibilnim lepidlem přilepit k podkladu) nebo nechat jen tak volně položený, na tuto vrstvu z polystyrénu položit tento izolační materiál http://www.floorwood.cz/podlozka-pod-podlahy-izo-f loor-xps-plus-2-mm/ na kterou položít finální plovouci podlahu.
Zajimalo by mě jestli je to takoto možné, a zda se postupen času v místech, kde se nejvíce chodí nevytvoří prohlubeň, zda podlahový polystyrén nepodlehne tlaku.
Děkuji za názor.

neni to sice uplne vas pripad, ale treba pomuze.
Ja daval 5 cm Styrofloor ( proti krocejovemu hluku, ale uprimne, hobra by bylo lepsi, ucinejsi, jenze nezbyvaly finance :-( ) a na nej 2x 12mm OSB desky, mezi ne miralon, horni vrstva desek byla vzdy pres sparu a opacne .Od okolnich zdi byla podlaha odizolovana 1cm polyšem . Lepil jsem tekutyma hrebikama do drazky . Desky jsem nijak nesrouboval. Nakonec jsem prebrousil pasovou bruskou spary a prechody ( nebylo to potreba, ale kdyz uz se to dela ... ) a navrch Lino.

Mame to tak 4 roky a jediny co se stalo, je, ze se zvyraznil spoj napojeni lina, bylo to prakticky neznatelny, ted je tam cca 1mm spara, jenze je to jedno, lino ma dekor prkenne podlahy a neni to znat. Pdlaha je diky linu mekka, od spoda neni studena, ajko plovoucka a pritom se ani nesmeka .

Potreboval jsem udelat rovnou a lehkou podlahu, protoze stavajici strop by klasiku z betonu neunesl .