Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýšení podlahy polystyrénem

Dobrý večer
Chci se zeptat , potřebuji vyvýšit podlahu od cca 11cm, tak mě zajímá, zda na nivelační stěrkou srovnanou podlahu je možné položit tento podlahový polystyren http://www.stavebniny-havirov.cz/detail/stavebniny /podlahove-polystyreny/polystyren-podlahovy-eps-10 0-s-tl-100-mm-styrotrade.html (i třeba flexibilnim lepidlem přilepit k podkladu) nebo nechat jen tak volně položený, na tuto vrstvu z polystyrénu položit tento izolační materiál http://www.floorwood.cz/podlozka-pod-podlahy-izo-f loor-xps-plus-2-mm/ na kterou položít finální plovouci podlahu.
Zajimalo by mě jestli je to takoto možné, a zda se postupen času v místech, kde se nejvíce chodí nevytvoří prohlubeň, zda podlahový polystyrén nepodlehne tlaku.
Děkuji za názor.

přesněji, byl sjem přítomen při sestavě:
udusání podkladu, silně udusat opět, pak beton 3cm
Dvě vrstvy EPS 100Z tuším že to bylo 2x 10cm
Pak se pokládala vrstva OSB desek, tuším že 18mm, a lepily se v hranách k sobě. Další vrstva OSB a opět lepeny k sobě v hraně, jako velká deska a prošroubovány vrstvy k sobě. pak již nevím co dávali pod lino..
ale nevím že by byly problémy..

pri tomhle vyskovym rozdilu bych dal tramky, na nej palubku, vybrousit, volitelne namorit, nalakovat a navstevy puknou zavisti, je to levnejsi nez nejaky polystyren a osb desky, je to jistota proverena mnoha desetiletimi!

hmhm nehledě na to že nejspíš toho využiji a v one zvýšené podlaze povedu i tím pádem rozvod vody a elektriky at to nemusim sekat do panelu ...
ještě dotaz ty trámky jen položit na panel neni tam třeby něco pod ty hranoly dát ? přeba pe pásku jak u sádrošú na ud profily? je taky možné na horní hranu kde přijdou palubky dát taky tu pe pásku? ta to tlumí kročejový hluk? nebo je to blbost? a palubky dát přimo na trámky ?

ja daval po 60cm pod tramky dva ctverecky ipy, palubka se tluce primo na tramky, pokud to budes lakovat, tak je potreba ty desky k sobe radne prirazit, driv se pouzivala kramle a dva kliny, ja to delal heverem, pokud na ne das plovoucku, tak memusis, a nebude ti podlah dunet, jak uz se tu psalo, jinak by to bylo lepsi podsypat

aha hm no podsypavat nic nechci mezi trámky bych foukl odřezky ze skalných vat
ale pokud bych daltu pe pasku ze spodutrámku i z vrchu a na to palubky tak nic nezkazim ? ...
a ohledně toho stáhnutí jsem myslel že se palubky k trámkum přichytávaji těma sponkama ... to nejde na podlahu použít ?

palubky jsou pero-drazka a hrebik se dava zesikma do drazky, aby nebyly videt hlavicky, pokud budes davat tu plovoucku, tak tam namidli hrebiky zvrchu, nebo to prisrubuj, tou paskou nic nezkazis ani nezlepsis, misto fosen muzes dat i osb, ale tem na podlaze neverim, resp. neverim ze vydrzi 50 a vice let

presne tak, to pero se u te prvni da odriznou, aby se deska dostala blize ke zdi, dobre je take si tu mistnost radne promerit, protoze vsude nemusi byt vingl, nebo steny se kterou pujdou palubky soubezne nemusi byt rovnobezne a je lepsi tyto nedokonalost vyrovnat od zacatku, pak si jeste rozpocitej palubky, aby se ti pak nestalo ze na konci budes davat 2 cm prouzek

neni to sice uplne vas pripad, ale treba pomuze.
Ja daval 5 cm Styrofloor ( proti krocejovemu hluku, ale uprimne, hobra by bylo lepsi, ucinejsi, jenze nezbyvaly finance :-( ) a na nej 2x 12mm OSB desky, mezi ne miralon, horni vrstva desek byla vzdy pres sparu a opacne .Od okolnich zdi byla podlaha odizolovana 1cm polyšem . Lepil jsem tekutyma hrebikama do drazky . Desky jsem nijak nesrouboval. Nakonec jsem prebrousil pasovou bruskou spary a prechody ( nebylo to potreba, ale kdyz uz se to dela ... ) a navrch Lino.

Mame to tak 4 roky a jediny co se stalo, je, ze se zvyraznil spoj napojeni lina, bylo to prakticky neznatelny, ted je tam cca 1mm spara, jenze je to jedno, lino ma dekor prkenne podlahy a neni to znat. Pdlaha je diky linu mekka, od spoda neni studena, ajko plovoucka a pritom se ani nesmeka .

Potreboval jsem udelat rovnou a lehkou podlahu, protoze stavajici strop by klasiku z betonu neunesl .