Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Myčka Indesit DSG 573 nevypouští vodu

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, vlastním myčku Indesit DSG 573 (již po záruce), avšak v poslední době mi nevypouští vodu, tato zůstává v myčce. Veškeré viditelné filtry jsem se snažil vyčistit, avšak problém stále trvá. Na myčce mi na displayi píše "A3". V papírech jsem však tento kód nikde nenašel. Díky za každou radu.

Zkopírováno z překladače :A03 - Zkrat na termistoru nebo time-out mozků-Zkontrolovat filtr pro zablokování a pak si zamluvte opravu myčky Pokud problém přetrvává.... víc nic.

Koukněte na odpadní hadici, zkontrolujte odpad.
Mohlo odejít vypouštěcí čerpadlo.Nebo něco na řidicí jednotce.Blbě se takhle něco opravuje na dálku :-(

Měl jsem ten samý problém. Zapomněli jsme na pravidelné čištění.Všechny filtry byly přitom čisté, ale dole stála voda. Tak jsem zakoupil speciální přípravek k tomu účelu a už je to v pořádku. Má se to dělat minimálně jednou za měsíc.Zavěsit do myčky a naprázdno spustit nejintenzivnější program.

A01 - Float switch operated*
A02 - Open/Short circuit heater relay*
A03 - Short circuit on thermistor or Time-out drain- Check filter for blockages then book a dishwasher repair if the problem persists.
A04 - Unable to reach or sense temperature within 70 minutes*
A05 - Pressure switch has not been reset*
A07 - Open/Short circuit wash motor triac*
A08 - Open/Short circuit auxiliary wash motor triac*
A09 - Open/Short circuit with main wash triac*
A10 - Open/Short circuit fill valve triac*
A11 - Half load valve triac or alternating motor action*
A12 - Open circuit heater relay*
A13 - Open/Short circuit dispenser triac*
A14 - Drain hose too low causing syphoning. Check drain hose and re-adjust.
H20 - Check tap and pressure of incoming water.

http://www.indesitservice.co.uk/help-and-advice/er ror-codes/

Tak lidi, teď odešel opravář, odešla kompletní řídící jednotka myčky, pravděpodobně jak to nevypouštělo vodu, tak to někde protékalo a voda se dostala do elektroinstalace. V případě, že tento typ někdo máte a odešlo Vám něco jiného, tak bych tu jednotku koupil.

No, že by odešla celá řidicí jednotka myčky, o tom by se dalo spekulovat.Ten opravář tam namontoval novou a vyskoušel myčku před váma?

Typ myčky je k ničemu, chtělo by to vyčíst spíš typ té jednotky, mohla se montovat do více typů myčky.Známému jsem jednou myčku opravoval, tam ale bylo zjevné, že je jednotka vypálená.Nová stála 1200 s DPH.

Podle mých zkušeností s opraváři praček, sušiček a myček, kdy velmi rádi chtějí měnit řídící jednotku v řádech několika tisíc, se jedná v 99% o studený spoj na tišťáku (většinou mikrotrhlinka viditelná i okem).
Toť můj tip, ale snad se vyjádří tazatel.

Pro pochopení jsem vzal "kontaktol" (spray - všem asi známý) a vystříkal jsem všechny kontakty na základní desce, poté jsem vše řádně vytřel. Následně jsem desku vložil zpět, zapojil a myčka se spustila. Doufám, že to bude takhle stačit. Nejsem žádný odborník v tomto oboru. Ale jak říkám všem děkuji moc za rady a chybové kódy od "Iconka". Moc mi to pomohlo.

Asi to nebude mít dlouhé trvání, ten studený spoj tam někde bude a ty jsi ho tím nastříkáním a následným mechanickým vytřením pravděpodobně jen krátkodobě zvodivěl. Až se ti závada projeví znovu, prohlídni si důkladně tišťák a hledej malou trhlinku mezi pájkou a deskou. Přepájej špatný spoj a bude to v pořádku.

Na tomto případu je názorně vidět, co si představit pod pojmem opravář.Kdysi k nám jeden jezdil na starou televizi ELEKTRON, která přestala hrát barevně vždycky na vánoce.To pan opravář přijel s brašnou, vytáhnul měřáky, nářadí, pájku a OPRAVOVAL.
Dneska mi připadne že to už nejsou opraváři, ale jen měniči náhradních dílů.Neříkám že by měl pájet na stole SMD, ale takové triviální věci, jako kontrola kabeláže, prohlídka desky, by měla patřit k jeho náplni práce.

Tímto se omlouvám opravářům, kterých se to dotklo.