Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký rezistor vybrat

Dobrý den měl bych takový dotaz chci si dát jedno zařízení do auta ale to jede na 5V a odebírá 2A, tudíž se do plusové větve musí dát rezistor, podle vzorečku R = U*I mi vyšlo 14 ohmový odpor. Moje otázka zní zda je to správně, zda se takový odpor děla a taky jsme slyšel že jsou nějaké řady odporů a ještě by mě zajímalo jak je to s tím když nastartuji a alternátor uděla na svorkách baterie klidně přes 13 voltů zda to nemůžu zníčit.Předem děkuji všem za odpověd

musí dát rezistor, podle vzorečku R = U*I mi vyšlo 14 ohmový odpor

To je překlep, nebo znak tvé znalosti elektrotechniky?
Sežeň si ten stabilizátor. Spínaný se nebude hřát. Jen riskuješ rušení autorádia. V tomhle století je to ale snad technicky zvládnuté.