Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký rezistor vybrat

Dobrý den měl bych takový dotaz chci si dát jedno zařízení do auta ale to jede na 5V a odebírá 2A, tudíž se do plusové větve musí dát rezistor, podle vzorečku R = U*I mi vyšlo 14 ohmový odpor. Moje otázka zní zda je to správně, zda se takový odpor děla a taky jsme slyšel že jsou nějaké řady odporů a ještě by mě zajímalo jak je to s tím když nastartuji a alternátor uděla na svorkách baterie klidně přes 13 voltů zda to nemůžu zníčit.Předem děkuji všem za odpověd

Hlavne co je to za zarizeni a opravdu odebira konstante 2A? Protoze kdyz misto 2A bude odebirat treba jenom 0.5A(nebo 0A :-)), tak na nem najednou bude jaky napeti?

S nejvetsi pravdepodobnosti je to cesta do hrobu pro to zarizeni, nemluve o 14W utopenyho vykonu na tom odporu.

Tak toho jsem se bál že to tak bude je to bluetooth co mám doma chtěl jsem si ho připojit do auta ke stávajícímu jack výstupu z autoradia děla se toho i verze do auta ale je o 500 dražší chtěl jsem ušetřit a myslím že to zařízení když beží tak bere stále ty dvě ampéry

není pleteš se je to zařízení které má jack výstup a a to samé maš na rádiu přijdeš do auta nebo domů to je jedno zapneš třeba v mobilu blůčko ono se to s tím automaticky spojí a pouští do toho blůčka z mobilu bezdrátově zvuk žádné kabely o to mi jde a jelikož na to chci použit blůčko co mám doma tak k němu mam trafo na kterém je napsáno stejnosměrné 5V a 2A jak říkám dělá se to samé přímo do auta ale je o 500 dražší

1. Jak jste přišel na ten odběr?!
2. Jaké má to zařízení požadavek na rozsah vstupního napětí?! Pokud jako TTL, pak 4,75V-5,25V
3. Pokud to "žere" doopravdy tolik, pak ztrátové teplo u lineárního stabilizátoru je potřeba též bezpečně rozptýlit!
4. Realizace:
- nejlépe kovová krabice.
- jištění tavnou pojistkou s patřičnou vypínací schopností!
- LC filtr + transil + "nárazový" elektrolytický kondenzátor s nízkým ESR.
- třeba tento spínaný regulátor.

musí dát rezistor, podle vzorečku R = U*I mi vyšlo 14 ohmový odpor

To je překlep, nebo znak tvé znalosti elektrotechniky?
Sežeň si ten stabilizátor. Spínaný se nebude hřát. Jen riskuješ rušení autorádia. V tomhle století je to ale snad technicky zvládnuté.