Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Levný rodinný dům

Dobrý den, obrácím se na vás z dotazem dá se dneska pro 2 mladé lidi postavit dum za 500000 až 600000??
Nechceme mít nějaký super moderní technikou přemštěný domek stačí nám vše základní.
Domek by jsme chtěli stavět svepomocí, v rodine mám několik zedníku a i já o sobe můžu říct že jsem zručný.
Pozemek máme, a dokonce na pozemku je základová deska z roku 1995, a po ohlednuti 2 odoborníky je na 90% dobrá a dá se na ní stavět.
Máte prosím nejekou přibližnou kalkulaci kolik stojí hrubá stavba včetně střechy??

Vybavení a a koupelno jsem schopen seznam po rodine za dost levnou cenu(otec delá nábytek,bratr delá v kopelnovém studiu, sestra v elektru)

Prosím, myslíte že je to reálne?? Se dostat na takovou cenu??
Prosím napište svoje rady, a zjiětěni při stavbě.

Děkuji za všechy názory.

Za 600 000 Kc, sezenes luxusni mobilni dum vhodny k celorocnimu bydleni. Byvaji tam plynova kamna, zamenis za krbova, predelas komin a bude ti tam krasne teplo. Za takove penize se daj sehnat krasne, velke.
Do budoucna nebo jeste z tehlech penez udelas prizdivku, muzes na to nahazet tasky. Koupit zateplene nbo zateplit. U celorocnich uz byvaji dvojita, izolacni, plastova okna a dvere. Nerozeznas j od normalniho domu.

Pokud by ses pro tohle rozhodl doporucim koupit v polsku, vetsi, hezci, levnejsi.... Dovezou ti to za maly priplatek kamkoliv....

A nebo drevostavba, mrkni na netu ted nemam cas to hledat, rsilo se to i tady na poradne.
Za 600 litru muzs luxusne bydlet :-)

Vubec to neni spatne zvazovani, opravdu je to super vec. Za ty penize bude mit nadherny, prostorny, luxusne zarizeny dum. Opravdu velice dobra koupe.

Ty drevostavby jsou take super, o neco malo drazsi, ale za 600 litru bude krasnej a velkej, prijedou postavej, zateplej vsechno udelaj.

Je jedno jestli by sis vybral mobilheim nebo drevostavbu, oboji bude srovnatelne s normalnim domem. A to neni vsechno na tyhle domy se daji delat pristavby udelas si z mobilheimu treba L mebo U, nebo jen rozsiris ci prodlouzis, proc ne, da se v tom krasne zit i s deckama...

Dobrý den bydlíme v novém 3 roky a než jsme začali, tak jsem měl představu jako vy. Dnes mohu prohlásit že za ty peníze postavit NELZE.Ani Když budu brát dřevostavbu 3+1 80m2 bez desky. Otázka je jak vypadá ta deska rozměrově a tvarově, z toho musíte vycházet. My chtěli stavět 3+1 , s tím že to bude jako v bytovce kde jsme do té doby bydleli + k tomu bude zahrada. Nakonec jsme udělali dřevostavbu 150m2 4+1 a přípravu na budoucí podkroví a nelitujeme. prostě pro dvě děti jsou dva pokoje lepší.