Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Levný rodinný dům

Dobrý den, obrácím se na vás z dotazem dá se dneska pro 2 mladé lidi postavit dum za 500000 až 600000??
Nechceme mít nějaký super moderní technikou přemštěný domek stačí nám vše základní.
Domek by jsme chtěli stavět svepomocí, v rodine mám několik zedníku a i já o sobe můžu říct že jsem zručný.
Pozemek máme, a dokonce na pozemku je základová deska z roku 1995, a po ohlednuti 2 odoborníky je na 90% dobrá a dá se na ní stavět.
Máte prosím nejekou přibližnou kalkulaci kolik stojí hrubá stavba včetně střechy??

Vybavení a a koupelno jsem schopen seznam po rodine za dost levnou cenu(otec delá nábytek,bratr delá v kopelnovém studiu, sestra v elektru)

Prosím, myslíte že je to reálne?? Se dostat na takovou cenu??
Prosím napište svoje rady, a zjiětěni při stavbě.

Děkuji za všechy názory.

Pravdepodobne se to dá, no v žádnem prípade by to nebyl standardní dúm ...

Nejaká varianta alternatívni konstrukce jakých je dnes už pomerne dost.

Napr. dúm, nosná konstrukce ze dreva, obvodové zdivo a príčky z cihel z bouraček, pro zvýšení tepelné kapacity prostoru, vše 15 cm a pak už jen tepelné izolace. Zdivo by šlo prípadne nahradit sadrokartonem jak to delají v americe, no to bych nedelal. Ten materiál se mi nelíbi, nekdo tvrdí že to uvolňuje sirovodík, nevím zda ano, no jedno je jisté v interiérech kde jdem zaregistroval jenom užití sadrokartonu je vzduch jiný .... užil bych to maximálne na podhledy stropú.

Hrubou stavbu udeláš, pak to ale prijde, okna, dvere, elektro, voda, kanalizace, topení, podlahy .. , to jsou položky které určují standard bydlení, lze tam mnoho ušetrit, odložit výdaje na pozdeji.
Pro lacinou výstavbu ale práce kolem elektro, vody, topení musíš zvládat, když né, budeš šetrt velice težko ...

Postavit to lze .Nejdražší je ale pak to vevnitř - koupelna , kuchyně , vytápění .
Já jsem třeba stavěl ten emerický domek .Jednoduchá hřebíková technologie . Vše rovné jak když střelí(uhlopříčky).A sadroše jsem dával na latě , žadné kovové profily. Největší problémy jsem viděl když lidi kombinují zděnou stavbu a sadrokarton.To pak mají praskliny atd. Jsou to jiné materialy ( zděné a sadroš)
Jinak klima mě přijde lepší než ve zděném. Ale každému vyhovuje něco jiného. My nemáme tradici v dřevěnych stavbách. Dřevěné domy byli myslím zakázany stavět v obcích někdy v 18 století.Jinak zakladovou desku jsem taky nedělal , jen zakladove pasy.
Tady jsou nějaká videa
http://www.youtube.com/watch?v=yERpT-4o9wY&feature =related

Tady je dalších 30 podrobnych vidéí http://www.youtube.com/watch?v=dqM7ekLfSmA&feature =related

Nejsem stavař, tak spíš jen dumám... Ono bude dost záležet na tom, co člověk považuje za základní, bez čeho se neobejde.
Někdo třeba nechce podkroví využít jako obytný prostor. Někdo další zase trvá na garáži přístupné "suchou nohou" z domku.
A i ten počet místností je potřeba zvážit. Teď jste dva mladí, co za pár let? Pokud výhledově bude rodinka, je potřeba udělat domek aspoň tak, aby se dalo snadno přistavět.
Co inženýrské sítě - všechny dovedeny? Jak velká ta základová deska - potažmo domek - je a bude? Co znamená, že je na 90 procent dobrá?
Teprve po salvě takových otázek se asi dá IMHO říct, co to bude stát.

Nejde, někdo prodával na aukru a i snad na livingu návod jak se vejít do 1000000,-, bylo to samá akce a zbytky, topení přímotopem, velikost bytu v paneláku.
Hrubá stavba je méně než půlka ceny a asi ani příbuzní vám nedodají materiál zadarmo.
A jak tu píše předřečník: Co sítě, připojení, povolení, projekt?

Tak určitě se za tu částku domek postaví. Počítejte ale že postavíte pididomek a je otázkou jak bude obyvatelný. Pokud budete chtít bydlení v přijatelném standardu a tak abyste nemuseli ven když se budete chtít otočit, vystačíte s těmi penězi bídně na materiál. Východiskem by mohla být alternativa v podobě slamáku - domu ze slámy, nebo pytlů plněných hliněnou směsí.

Srandu si nedělám ani v nejmenším. Osobně bych do stavby s takto nízkým rozpočtem nešel ani za zlatý prase. Naopak tyto alternativy zde jsou a těch 500 - 600 tis. by mělo stačit na velmi pěkné bydlení. K jurtám zde byla zprávička před pár lety a z odkazovaného zdroje si pamatuji že jurta k okamžitému bydlení kolem půl mega vycházela. Nutno ovšem podotknout, že tyhle alternativy nejsou pro každého. Člověk na ně musí být stavěný a tohle bydlení by se spíš dalo považovat za součást životního stylu.

Já jak jsem stavěl tu dřevostavbu , tak jsem se dostal na cenu 10 000kč za m2 .Takže domek cca 70 m2(6x12m) postavíte .Trvalo mě to přes 2 roky .Ale spíše jsem stále zjištoval co a jak se staví . A to jsem stavěl bez nějakých velkých slevovych akcí .Vždy jsem něco koupil a vozíkem to dovezl .Když někdo staví ve velkým , tak koupí kamion cihel , izolace , střechy - tak na to vždy usmlouvá slevy třeba i 30% .Já jsem si kanalizaci položil sám , vodovod stál 16000kč .Vytápění krbovkami případně klimatizací.
Potom samozřejmě mužete vždy přistavět .Jak se říká nejduležitější je dnes izolace - aspon podlaha 15cm polyš , stěna 20cm vaty a střecha 25cm .

Zdravim, děkuji,za příspěvky.
Tkaže podle cenové nabídky od firmy heluz me na dmek který by byl o 3 pokojích 2 záchody, koupelna, cena cihhel včetne chemie 100000,-
střecha 70000,.
koupelna 20000,(cena za nákupku)
kuchyn 30000,- včetně spotřebiču cena za nákupku
okna 80000,-
zatím jsem na nejakých 300 tisích
nevím kolik může stát vytápění+omítky

Jaky cihly? Jaky zatepleni? Strecha komplet, nebo to je cena jenom za tasky? Co prachy za projekt/projektanta?
Jde vo to, ze setrite vsude, a to je blby. OK, clovek si nemusi hned koupit lustr, hola zarovka sviti a casem se za lustr snadno vymeni. Ale levny okno za lepsi, nebo pridat dalsich 10cm izolace - to uz je horsi - a prachy tudy budou utikat furt. A pridat dve zasuvky, to sice nestoji majlant na materialu, ale rozsekany zdi stoji spoustu nervu.

Promiň, nějak jsem to při další návštěvě zapomněl. Mám za sebou rekonstrukci a teď do otevřené kůlny vstavuji bydlení. I na tu desku budeš potřebovat hydroizolaci, tepelnou izolaci, všechno to stojí pár korun za metr, ale je toho hodně. Na druhou stranu mám koupelnu počítáno včetně plast. trubek a odpadů za tyhle peníze. Ideální je člověk, který má nejen účtenky v deskách, jako já, ale i roztříděné a spočítané.

Ty ceny jsou z dikobrazu a jeste bez DPH ne ?? A co je 70 000 za strechu ?? To je bud 5x5 metru, nebo si nekdo dela prdel.:-D

20 000 za koupelnu ?? Asi myslis papundekl z cinzaku ne ? a rozmer 2x2 metry :-D

Jedinna realna cena je za ty okna, za standard plastak, to das.

Podle me je to hola utopie, kdyz pominu drevenny domky, kde firma doda stavebnici a ty si to sam postavis, budes kupovat jen to nejnutnejsi, nejobycejnejsi... Ale stejne, zaklady, deska, voda odpady, elektrika...A pozemek ??

Ne , podle me se to neda .

Jo vono se tasky daji sehnat i zadara z nejaky bouracky :-D .

To je cena zakladni tasky, sice neuveritelna , ale dejme tomu. Jenze nejdrazzsi jsou doplnky, krajovky, hrebenace, ptacnice, hmyzovky a kde jsou late, kontralate,klestiny parozabrana, nastrik proti cervotocum...???

At sem da rozmer ty zachovaly desky, kterou podedil a predstavu baraku a rozmery ( i strechy ) takhle je to diskuse o h...ě .

Pro by mel prestrelit, zase se nevi jak vykonny kotel do jakeho baraku ( Patrovy, bungalov, podkrovi ??? ) Pudoris, obytna plocha, technicke zazemi, schodiste ??

Ja pred 4mi lety Immergas Zeus za 30 000 Kč, 180 m2 obytna plocha, je to kombinovanej s ohrevem vlastniho bojleru na 60 litru. Takze zadny prestreleni, spis velice trefnej odhad.

tazatel je v extrémni situaci, nemá strechu nad hlavou, kotel zatím jiste neplánuje kupovat, pár let se dá vydržet i s topením v kamnech.
Lidé takto existovali tisíce let, ústrední topení je vec relativne nová ... po vesnicích se šírilo až v letech 1960/1970, možná ekonomický tlak spúsobí že tazatel se vráti k spúsobu topení praktikovanému v létech pred touto dobou ....

Hlavne že všude, všichni, vedou reči o ekonomickém rústu ...

No zas nic nové, starí rímané mely ve svých vilách vybudované systémy teplovzdušného topení, pár desettisíc patriciu, melo vily ... zbytek spal na sláme, topení žádne, tedy pokud si nesehnali topení lidským teplem ..... :puff:

Já když jsem stavěl , tak jsem šmejdil na am. diskusích .A tam jsou velké sociální rozdíly .Takže se tam staví jak velmi levně , tak i draho .
Takže třeba tam byl maník co vymlátil mítinu a měl rozpočet na dum 10000 dolaru (120m2) .Na kamna měl 50 dolaru , něco jako http://www.kominictvi.com/cz/kanadska-kamna/kanads ka-kamna/f-2400 . Takže taky postavil . Ale nebyli tam problém na diskusích domy i 300 až 400m2 bungalovy.
Většinu domu vytápěly kamny (staložárně) . Když měl někdo dlouhé směny(hasiči) tak mu třeba doporučili kamna s kat. Do těch přikládáte i jednou denně watch

-40°F(C) se vám zdá málo :-) Ale je taky pravda ,že tam se to taky nedá všude .jsou tam taky ruzné regulace(uzemní) nebo jsou i oblasti kde jsou zakázány kotle na tuhá paliva.A taky ruzné uzemní normy at už danové nebo jiné .Tam si města volí jaké zavedou daně z majetku .Když vysoké , tak máte silnice, služby atd .Když mají nízké , tak tam samozřejmě nic není .Od osvětlení po knihovnu , park atd.Co si zaplatíte to tam máte(veřejné služby) .A samozřejmě lidi nadávaj jaký vysoký daně z nemovitostí to musí platit (1-3% z ceny nemovitosti každy rok).Opravdu země velkých rozdílu

Za 600 000 Kc, sezenes luxusni mobilni dum vhodny k celorocnimu bydleni. Byvaji tam plynova kamna, zamenis za krbova, predelas komin a bude ti tam krasne teplo. Za takove penize se daj sehnat krasne, velke.
Do budoucna nebo jeste z tehlech penez udelas prizdivku, muzes na to nahazet tasky. Koupit zateplene nbo zateplit. U celorocnich uz byvaji dvojita, izolacni, plastova okna a dvere. Nerozeznas j od normalniho domu.

Pokud by ses pro tohle rozhodl doporucim koupit v polsku, vetsi, hezci, levnejsi.... Dovezou ti to za maly priplatek kamkoliv....

A nebo drevostavba, mrkni na netu ted nemam cas to hledat, rsilo se to i tady na poradne.
Za 600 litru muzs luxusne bydlet :-)

Vubec to neni spatne zvazovani, opravdu je to super vec. Za ty penize bude mit nadherny, prostorny, luxusne zarizeny dum. Opravdu velice dobra koupe.

Ty drevostavby jsou take super, o neco malo drazsi, ale za 600 litru bude krasnej a velkej, prijedou postavej, zateplej vsechno udelaj.

Je jedno jestli by sis vybral mobilheim nebo drevostavbu, oboji bude srovnatelne s normalnim domem. A to neni vsechno na tyhle domy se daji delat pristavby udelas si z mobilheimu treba L mebo U, nebo jen rozsiris ci prodlouzis, proc ne, da se v tom krasne zit i s deckama...

Dobrý den bydlíme v novém 3 roky a než jsme začali, tak jsem měl představu jako vy. Dnes mohu prohlásit že za ty peníze postavit NELZE.Ani Když budu brát dřevostavbu 3+1 80m2 bez desky. Otázka je jak vypadá ta deska rozměrově a tvarově, z toho musíte vycházet. My chtěli stavět 3+1 , s tím že to bude jako v bytovce kde jsme do té doby bydleli + k tomu bude zahrada. Nakonec jsme udělali dřevostavbu 150m2 4+1 a přípravu na budoucí podkroví a nelitujeme. prostě pro dvě děti jsou dva pokoje lepší.