Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení lehké dřevostavby

Zdravím všechny,

prosím o radu, budu provádět rekonstrukci lehké dřevostavby (maringotka) a nevím si rady se zateplením, tedy čím vyplnit dutinu stěn (polystyren, vata) a zda-li má smysl vůbec zateplovat. Počítám s ochranou izolace provedením parozábrany z vnitřní strany a pojistné hydroizolace ze strany vnější, izolace by byla vkládána do dřevěného roštu. A nyní faktory, kterými jsem omezen: tloušťku izolantu mohu použít maximálně do 80 mm a navíc, vzhledem ke konstrukci maringotky pravděpodobně nebudu moci vytvořit odvětrávací mezeru na vnější straně hydroizolace, při zateplení střechy (která je plechová) rovněž ne. Skladba stěny by tedy byla zvenku dřevěné palubky o síle 19 mm, pojistná hydroizolace bez odvětrávací mezery, vlastní izolant o tloušťce 80 mm, parozábrana a vnitřní palubky o síle 12 mm. V případě střechy je skladba obdobná, pouze vnější zakrytí je plech. Chtěl bych, aby to nějakou dobu vydrželo a zateplení alespoň omezeně plnilo funkci.
Ještě bych doplnil, že stavba je a bude užívána pouze rekreačně, tedy v tepelně příznivém období, což je z jejího charakteru jasné.

Děkuji za jakékoliv názory

Michal Dastych

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zkušenosti z oprav starých stavebních buněk, ale ono je to konstrukčně to samé. Izolovat zásadně vat…
sHpy00n 31.01.2013 10:07
sHpy00n
Děkuji za cenné rady, vážím si Vašeho zájmu, k poslednímu příspěvku bych se zeptal, jakou tloušťku i…
Michal07 31.01.2013 22:35
Michal07
Zájem, nezájem, od toho tu poradna je a proto jsme tu i my krom toho že nás to tu baví. ;-) Izolace… poslední
sHpy00n 01.02.2013 10:52
sHpy00n

Zkušenosti z oprav starých stavebních buněk, ale ono je to konstrukčně to samé. Izolovat zásadně vatou. Polystyren se musí opěnovat aby vytěsnil všechny mezery. Zvenku kontaktní folii kvůli větru jak je o pár příspěvků výš velmi správně zmíněno. Jak začne foukat je folie opravdu znát. Děláme centimetr mezeru mezi folií a palubkou. Pracujeme většinou jen zvenčí bez demontáže vnitřku, takže parotěsku neřešíme. Na stavbách nám to tak stačí

Děkuji za cenné rady, vážím si Vašeho zájmu, k poslednímu příspěvku bych se zeptal, jakou tloušťku izolace do buněk dáváte, má vůbec smysl zateplovat tloušťkou 80 mm? Při takto slabé izolaci mě na jiné diskuzi bylo doporučeno alespoň použít izolaci s co nejnižší lambdou, např. Isover Unirol profi - 0,033 (W.m-1K-1).

Zájem, nezájem, od toho tu poradna je a proto jsme tu i my krom toho že nás to tu baví. ;-)
Izolace dáváme podle typu a stavu buňky od 80 do 160 mm. Je to kus od kusu. Někdě je max. 80, někde si pomůžeme a dáme víc. Čím více tím lépe, to je jasné. Když to je generální oprava tak těch 160 mm stěny, strop a 60 mm podlaha. Lambdou se IMHO příliš nezatěžujte. Není to k trvalému bydlení tak bych volil nejvýhodnější poměr cena/výkon. Jo a vnější povrchovou úpravu, tedy spíš nátěr doporučuju bílý, nebo alespoň co nejsvětlejší. Oceníte zvlášť v létě při celodenním slunečním osvitu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru