Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zapojení světla

Dobrý večer,
měl bych dotaz.
Potřebuji zapojit světlo.
K tomuto učelu jsem si zakoupil keramickou objímku a kabel s vypínačem na jehož konci je vidlice.
Je jedno do který dírky v objímce pod šroubek dám který kabel z té vidlice nebo není? Děkuji za rady
rady typu nech to na odborníkovi nepotřebuji! potřebuji to dnes zapojit.

Všechny dnes vyráběné objímky jsou konstruované tak, že závit není přímo spojen s žádným vodičem, ale kontakt se závitem žárovky nastane bočním kontaktem objímky až při dotažení žárovky, téměř současně se středovým kontaktem.
V okamžiku doteku je již závit žárovky krytý límcem objímky, při povolení a obnažení závitu je již odpojen.
Běžně prodávané lampičky mají dvoužilový přívod, zakončený plochou vidlicí a jednoduchý vypínač. Počítají právě s konstrukcí objímky a nesou označení "dvojitá izolace". Viděl jsem však i lampičku, která měla vypínač vypínající oba vodiče. Ale na bezpečnost to nemá podstatný vliv, protože pouhé vypnutí pracovního vypínače se nepovažuje za bezpečný stav, vzláště u vypínačů, kde není jasně zřejmý vypnutý stav, například tlačítko, "stiskem zapni, stiskem vypni.