Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prostředek proti dřevokazným houbám?

Zdravím, potřebovala bych poradit účinný prostředek proti dřevokazným houbám, ale neměl by to být penetrační roztok, jelikož dřevo napenetrované je, ale houba se začala tvořit v pavučinkách na podkladu (zřejmě zbyly nějaké spóry po odstraněném dřevu). Zkusila jsem FungiSprey, ale nevím, jestli se hodí, a navíc bych spíše potřebovala něco suššího. Jinak ona "pavučinkovitá houba" se vytvořila v momentě, kdy se místnost začala vyhřívat, má niťovitou konzistenci a cítit jako žampiony. Nemáte zkušenost?

Je li to opravdu dřevomorka (v tomto stadiu nelze ještě přesně určit, ale je nutno hledat, jestli někde nemá vyvinuté ložisko, třeba pod podlahou). Osvědčil se mi přípravek Bochemit. Je buď v zelené, nebo bezbarvé formě. Je nutno shánět verzi pro likvidaci, ne pro prevenci, je v různých provedeních. Účinnou látkou je zde kyselina boritá, pokud se dá sehnat, šlo by použít přímo tuto kyselinu. (po naředění na cca 5%).